Web Analytics

Мерія хоче увічнити генерала КДБ. УІНП проти

Виконком Харківської міськради планує встановити меморіальну дошку почесному харків'янину Юрію Шрамку, який був генерал-майором КДБ. Керівниця територіального відділення Інституту нацпам’яті Марія Тахтаулова вважає, що це суперечить закону про декомунізацію.

Рішення щодо встановлення нових меморіальних дошок виконком Харківської міськради ухвалив 28 серпня. Як повідомили у прес-службі міськради, йдеться про встановлення п’яти пам’ятних знаків:

  • На вул. Алчевських, 43 — на честь гімнастки Марії Гороховської, яка стала першою в історії Олімпійських ігор абсолютною чемпіонкою в особистій першості.
  • На вул. Свободи, 8 — на честь почесного громадянина Харкова та Харківської області Юрія Шрамка.
  • На вул. Чайковській, 4 (будівля Національного наукового центру «Інститут ґрунтознавства та агрохімії») — на честь академіка Олексія Соколовського, який був ректором Харківського національного аграрного університету імені В. В. Докучаєва.
  • На пр. Науки, 64 — на честь хірурга Миколи Володося.
  • На вул. Максиміліанівській, 14 — на честь громадського діяча і мецената кінця ХІХ століття Максиміліана Гельферіха.

Фото: city.kharkov.ua

Проти рішення щодо встановлення меморіальної дошки Юрію Шрамку висловилася очільниця Північно-східного міжрегіонального відділу Українського інституту національної пам’яті Марія Тахтаулова.

Вона зазначила, що Шрамко з 1963 по 1991 рік обіймав керівні посади у КДБ, мав звання генерал-майора.

«За свою кар’єру він встиг покерувати Управліннями КДБ при Раді Міністрів Української РСР по Ворошиловградській (зараз Луганська) (1972-1980 рр.), Харківській областях (1980-1987 рр), а також по Києву і Київській області (1987-1991 рр.)», — написала Тахтаулова на своїй сторінці у Facebook.

На переконання представниці УІНП, встановлення пам’ятної дошки Шрамку суперечить закону «Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів в Україні та заборону пропаганди їхньої символіки».

«Відповідно до пп. «ґ», п. 4 ч. 1 ст. 1 вказаного Закону, пам’ятники, пам’ятні знаки, а також назви об’єктів топоніміки, установ, організацій, встановлені/названі на честь Юрія Шрамка (1930-2019) — особи, яка протягом 28 років перебувала на службі у в радянських органах державної безпеки — суперечать чинному законодавству і не підлягає увічненню у вигляді меморіальної таблички або інший спосіб публічної демонстрації», — каже Марія Тахтаулова.

Почесний харків’янин Юрій Шрамко помер навесні у віці 88 років. У біографії Шрамка на сайті Харківської міськради зазначається, що він був «головою правління публічного акціонерного товариства «Реал Банк», генерал-майором, колишнім начальником Управління КДБ УРСР по Харківській області».

Читайте MediaPort у Telegram