Web Analytics

Мав злочинний намір чи не усвідомлював? Підозрюваного у стрільбі в метро взяли під варту

Московський районний суд Харкова обрав запобіжний захід 22-річному працівнику відділу поліції в метро Андрію Кобцеву, якого затримали після стрільби в метрополітені в ніч на 12 листопада. 

За версією слідства, поліцейський усвідомлено замахнувся на життя правоохоронців. Озвучуючи клопотання щодо необхідності взяття підозрюваного під варту, про це сказав прокурор Михайло Жорняк.

За його словами, поліцейський телефоном викликав на станцію «Наукова» підкріплення, оскільки начебто побачив сторонніх.

«Кобцев, приблизно о 3 годині 50 хвилин, продовжуючи свій злочинний намір, направлений на протиправне позбавлення життя працівників відділу поліції в метрополітені, раптово розкривши різко двері свого кабінету, тримаючи в обох руках вогнепальну зброю, а саме табельний пістолет Макарова калібром 9 мм та спеціальний засіб «РНР УОС» калібром 9 мм [...], здійснив два-три постріли у бік заступника начальника сектору патрульної поліції [...], інспектора [...] та поліцейського [...]. Почув усну вимогу з боку працівників другої роти ТОР УПП Харківської області про необхідність скласти зброю, з причин, що не залежали від його волі, не вчинив усіх дій, які вважав необхідним для доведення вбивства...», — зачитав прокурор. 

Захисниця Кобцева Людмила Дробчак спростовувала версію слідства. За її словами, поліцейський не усвідомлював своїх дій і не знав, що перед ним його колеги. На підтвердження цьому вона зачитала показання свідків, частина з яких, за її словами, є ідентичними:

«Вони вказали, що: «Сотрудник полиции находится в неадекватном состоянии. Крикнули ему «Стой! Брось оружие! Полиция!». Он спрятался за колонной и стал кричать, что не верит нам. Расширены зрачки. Стали уговаривать его сдаться. Это продолжалось минут 20. Он отбросил видеорегистратор, потом первый пистолет, потом второй. Мы дали ему команду отойти, поднять руки. Он подчинился и мы его задержали».

Потерпілі […] зазначили, що зателефонували Кобцеву А. А., який почав себе поводити неадекватно та задавати питання на перевірку моєї особи. Кобцев А. А. вказав, що забарикадувався на станції, має з собою два пістолети та допустить до нього лише знайомих осіб. Кобцев А. А. відповів, що ховається на другому поверсі від невідомих осіб, на що […] відповів, що тут нікого немає».

Фото: kh.suspilne.media

Захисниця звернула увагу суду на відеозапис моменту після затримання, опублікований у соцмережах. 

«З відеозапису чітко вбачається, що мій підзахисний не мав будь-якого умислу на вчинення тих дій, які йому інкримінують, тобто на позбавлення життя своїх колег. Він не усвідомлював, що перед ним працівники поліції... З пояснень потерпілих та свідків вбачається, що всі вони вказують на неадекватну поведінку Кобцева А. А., який не впізнає знайомих та не вірить поліцейським. Той факт, що Кобцев був впевнений в тому, що бачить сторонніх осіб на станції, не мав ані злочинного наміру, ані будь-якого умислу на убивство своїх колег, підтверджується і тим, що мій підзахисний також телефонував батьку і писав йому повідомлення, також просив викликати поліцію, тому що йому здавалося, що на станції, крім нього, є сторонні особи», — сказала Дробчак. 

19 серпня на станції «Імені О. С. Масельського» Андрій Кобцев отримав ножове поранення. Він затримав п'яного озброєного ножем чоловіка, захищаючи пасажирок і працівників метро. Після того керівництво обласного управління нагородило поліцейського медаллю «За сумлінну службу». 

За словами Дробчак, її підзахисний переніс поранення, хворів на запалення легень і бронхіт.  

«Після 19.08 мій підзахисний не проходив ані лікарської експертизи, ані реабілітації. А після виписки з лікарні він місяць знаходився на лікуванні вдома, після чого одразу приступив до служби, яка передбачає нічні чергування... Дані докази (щодо затримання правопорушника — ред.) підтверджують, що перед нами не наркоман, не рецидивіст, не бандит і так далі. Перед нами хлопчина, який оступився», — висловилася захисниця підозрюваного. 

За словами прокурора, під час обшуку у поліцейського вилучили сильнодіючі лікарські препарати і пакет з білою речовиною, схожою на сіль.

Результатів експертизи, у якому стані був поліцейський під час події, ще немає.

Захисниця не виключає, що йдеться «передозування препаратами», які мають специфічні побічні реакції. 

«...знайдено два препарати — це «Кодтерпін», в якій діюча речовина дійсно є кодеїн, однак, цей препарат знаходиться у вільному обігу…, який він дійсно вживав у зв'язку із тим, що після запалень легень і бронхітів у нього проблеми з відкашлюванням. Та «Габана». Діюча речовина — прегабалін — вказаний препарат виписується особам, які відчувають параноїдальні напливи, манію переслідування і тому подібне... Можливо, мале місце або передозування вказаними препаратами, або щось інше, це нам скаже експертиза», — сказала Дробчак. 

Сам підозрюваний давати пояснення суду відмовився. Зазначив тільки, що не знав, що стріляв у правоохоронців. 

Заслухавши всіх, суддя Алевтіна Задорожна ухвалила: взяти поліцейського під варту на 60 діб без можливості внесення застави.