Web Analytics

«МАУ»: Літак, що впав у Тегерані, був справний, екіпаж — досвідчений

«Міжнародні авіалінії України» скасовують польоти до Тегерану на невизначений термін.

Про це сьогодні на брифінгу сказав президент авіакомпанії Євгеній Дихне.

«Прийнято рішення скасувати польоти в Іран на невизначений термін. І авіакомпанія виконує зараз усі необхідні процедури міжнародні, які пов'язані із подібними подіями», — сказав Дихне. 

У компанії не висувають жодних версій про причин пригоди.

«Компанія не має права розробляти свої власні версії. Я говорив про те, що створюється спеціальним Бюро розслідувань у сфері цивільної авіації комісія, яка повинна прийти до якихось висновків, і тільки після, їх висновки можуть коментуватися як версії», — сказав він.

За словами технічного директора «МАУ» Олександра Шафієва, літак — 2016 року виробництва.

«Отриманий безпосередньо із заводу Boeing, до цього не експлуатувався ніде. Зауважень за матчастиною не було, перевірку проходив останню 6 січня — зауважень жодних не було. Літак був справний — від екіпажу ні по прильоту в Тегеран, ні перед вильотом ніяких зауважень не було», — сказав Шафієв.

«Це був один з найкращих наших літаків, з прекрасним надійним екіпажем», — сказав Дихне.

Ігор Сосновський, віцепрезидент «МАУ» з льотної роботи, повідомив, що у складі екіпажу були Володимир Гапоненко (командир), Сергій Хоменко (другий пілот), Олексій Наумкін (інструктор) та шість бортпровідників — жінки і чоловіки.  

У командира — 11600 годин нальоту, у другого пілота — 7600 годин, у інструктора — 12 тисяч. Перед вильотом екіпаж відпочивав у готелі. 

«Маючи дані на сьогодні, що літак набрав 2400 м у висоту, помилка екіпажу — мінімальна. Ми її просто не передбачаємо. Враховуючи їх досвід, складно сказати, що щось могло бути з екіпажем», — сказав Сосновський.

Президент авіакомпанії Євгеній Дихне сказав, що не може коментувати дані про причини пригоди, поки немає офіційних даних. На питання, чи міг український літак бути збитим (у зв’язку із останніми подіями між Іраном та США), Дихне відповів:

«Ця інформація, яку ми не отримуємо сьогодні з офіційних джерел, тому ми ніяк не можемо це прокоментувати. Ми дали вам коментар про технічний стан літака і про те, що на борту перебували найкращі наші працівники».

Він також зазначив, що це був звичайний регулярний рейс: «І учора до пізнього вечора ніяких особливостей, які б говорили, що нам потрібно обмежувати польоти, не виникло».

На борту Boeing 737-800 було 176 людей, серед яких 11 — громадяни України, сказав віцепрезидент компанії із наземного обслуговування Володимир Семенченко:

«За попередньою інформацією, зараз списки пасажирів підтверджуються, на борту перебувало 167 пасажирів і 9 членів екіпажу. Зі 167 пасажирів — два пасажири — громадяни України. Решта пасажирів — громадяни Канади, Ірану, Німеччини, Швеції та Афганістану».

Брифінг «МАУ» транслював телеканал «112-Україна»

Раніше повідомлялося, що на борту могли перебувати 177 людей. 

Boeing 737-800 NG рейсом PS752 Тегеран-Київ вилетів з аеропорту Тегерана о 6.10 за місцевим іранським часом, йдеться на сайті «МАУ». За декілька хвилин літак зник з радарів. Керівництво авіакомпанії повідомило, що дізналося про авіакатастрофу з СNN і чекало офіційного підтвердження, що йдеться саме про український літак.