Web Analytics

Мати загиблого десантника просить створити меморіал у Кам'янці на Харківщині

У березні 2022 року в селі російській армії протистояла 95 ОДШБ, яка не допустила просування ворога до Слов’янська на Донеччині.

«Закликаю вас підтримати ініціативу та надати відповідні доручення Кабінету міністрів України у тісній співпраці з громадськістю, експертними, ветеранськими і військовими колами, розробити проєкт та забезпечити створення Національного меморіалу полеглих Героїв-десантників 95 ОДШБ на території села Кам'янка. Героям, які ціною власного життя не дали ворогу прорватися до міста Слов'янськ, і тим самим не дали ворогу можливості оточити все угруповання ЗСУ в цьому регіоні», — сказано у петиції Валентини Панченко на сайті президента України. 

Жінка зазначає, що десантники не лише стримали ворога, але й рятували місцеве населення, яке не мало можливості виїхати самостійно з-під обстрілів. 

«Вони стали щитом для всієї України, обороняючи трасу «Ізюм-Слов'янськ». Про пекельні бої у Кам'янці 2022 року ще напишуть книги історики для майбутніх поколінь українців та всього людства. Лише у вересні 2022 року після деокупації Кам'янки стало можливим повернути тіла Героїв. Територія села ще досі лишається замінованою. І не всіх полеглих Героїв повернуто додому», — зауважує матір загиблого військовослужбовця.

Село Кам'янка на Ізюмщині, де до повномасштабного російського вторгнення жили близько 1300 людей, зруйноване обстрілами. Війська рф рівняли село із землею з літаків, танків та артилерії. Після деокупації в село повернулося більше 50 жителів. 

Блок новин за темою