Web Analytics

MARUV та НСТУ не дійшли згоди — Зураб Аласанія

Угоду між Національною суспільною телекомпанією України та переможницею нацвідбору на Євробачення MARUV підписано не буде. 

Про це на сторінці у Facebook написав голова правління НСТУ Зураб Аласанія

«Тривалі та виснажливі перемовини (п'ять з половиною годин) між НСТУ та командою виконавиці MARUV принесли наступний результат: сторони згоди не дійшли, угоду підписано не буде», — написав Аласанія. 

«Завдяки співпраці НСТУ та СТБ Україна за чотири роки відкрила для себе багато нових й талановитих виконавців. НСТУ вважає, що цьогорічний Національний відбір до конкурсу Євробачення було проведено чесно. Але відбір викрив ще одну велику суспільну проблему, що лежить в політичній площині, а не в музичній: концертну діяльність багатьох артистів в країні-агресорі. І це викликало негативний резонанс у частині суспільства. І водночас — відстоювання результату, разом з відстоюванням такого права іншою частиною суспільства. А завданням Суспільного мовника зовсім не є розкол суспільства. Саме для уникнення надмірної політизації конкурсу (що є й вимогою Євробачення) НСТУ прописало в Угоді умови (для всіх учасників), що сприяли б врегулюванню цього болючого питання», — йдеться у дописі. 

Фото: eurovision.ua

«Зокрема: відмову представника України на міжнародному конкурсі від гастролей у РФ (три місяці після конкурсу). А також уважного ставлення щодо публічних висловлювань виконавця відносно територіальної цілісності України, або будь-яких висловлювань, які можуть зашкодити Україні на міжнародному рівні (решта умов, щодо прав, приміром — це стандартні умови володаря конкурсу, Європейської Спілки Мовників). Саме НСТУ несе відповідальність за будь-який негативний прояв представника України на Євробаченні. Як в середині країни, так і назовні. Але... Не всі гарні українські виконавці готові бути гарними культурними дипломатами», — пише голова правління НСТУ. 

Рішення про виконавця, який представлятиме Україну на Євробаченні, поки не прийнято, підсумував голова правління НСТУ. 

«Перемовини із наступним кандидатом почнемо зранку», — написав Аласанія. 

MARUV на своїй сторінці в Facebook написала, що перемовини тривали близько семи годин: «Як раніше я говорила, відмова від концертів у Росії не була для нас принциповою. Основні розбіжності викликали інші пункти угоди, які, якщо я пидпишу, стають для мене кабальними. Я — громадянка України, сплачую податки і щиро люблю Україну. Але не готова виступати з гаслами, перетворюючи перебування на конкурсі у промо-акції наших політиків. Я — музикант, а не бита на політичній арені».

Вона подякувала тим, хто за неї голосував. «І прошу вас прийняти цей факт і не йти на конфронтацію. Це данність сьогоднішнього дня. Я хочу дарувати свою творчість без цензури», — йдеться у дописі співачки. 

Фінал нацвідбору на Євробачення відбувся 23 лютого. Переможницею з 11 балами стала MARUV (Анна Корсун), друге місце з 10 балами посів гурт Fredoom Jazz, на третьому — KAZKA (8 балів).

MARUV планує гастролі в Росії. На питання про агресію РФ щодо України висловлює нейтральну позицію, наголошуючи, що своєю творчістю несе мир. 

Читайте також: «Нашу перемогу хочуть відібрати»: MARUV незадоволена умовами договору НСТУ