«Марш єдності» у Харкові: ходу просять не проводити, але мітинг дозволили

Міська комісія з надзвичайних ситуацій дозволила увечері 5 лютого провести мирний мітинг на площі Свободи, але рекомендує не проводити ходу вулицею Сумською.

Питання щодо «Маршу єдності» комісія з надзвичайних ситуацій розглядала 3 лютого, повідомили у пресслужбі Харківської міськради.

До комісії звернулися дві громадські організації — щодо проведення мітингу та ходи. Одній з них, «Соціальному патронату», дозволили увечері 5 лютого провести мирний мітинг на площі Свободи. Водночас заборонили використовувати димові шашки, вибухові пакети та фаєри.

«У своєму зверненні організація запевнила, що проведення мітингу не призведе до порушення порядку та не створить загрози національній безпеці, а також — що учасники заходу дотримуватимуться всіх протиепідемічних вимог», — зазначили у мерії.

Громадській організації «ЗОО СВІТ. ХА» заборонили 5 лютого проводити «Марш єдності» на вулиці Сумський — учасники планували пройти від площі Конституції до площі Свободи. Проти висловилися силовики та рятувальники. У СБУ зазначили, що це недоцільне через ймовірний ризик терактів.

Організаторам рекомендували не проводити ходу. В іншому випадку Юридичний департамент підготує матеріали та звернеться до суду з позовом щодо заборони.

«Служба безпеки України звернулася до нас щодо заборони проведення маршу. Сьогодні виступив представник Служби безпеки, його підтримали представники облуправлінь ДСНС, Національної та патрульної поліції», — прокоментував директор Департаменту із взаємодії з правоохоронними органами та цивільного захисту Валентин Топчій.

Засідання Міської комісії з техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій відбулося сьогодні, 3 лютого, у...

Опубликовано Харківська Міська Рада Четверг, 3 февраля 2022 г.

Коли комісія вперше висловилися щодо заборони «Маршу єдності», організатори заявляли, що скасовувати його не планують.


«Марш єдності» планували провести 5 лютого. За словами організаторів, головна мета — на тлі повідомлень про загрозу наступу російських військ показати, що «Харків — це Україна».

Фото на головній: Telegram/НК — Костянтин Немічев

Якщо Ви виявили помилку у тексті — виділіть її курсором та натисніть "Ctrl + Enter". Дякуємо Вам за уважність та ввічливість.
Орфографическая ошибка в тексте:
Чтобы сообщить об ошибке автору, нажмите кнопку "Отправить сообщение об ошибке". Вы также можете отправить свой комментарий.