Лікарням Харківщини передали кисневі концентратори: хто отримав першим

Обласні та районні лікарні Харківщини, які працюють з хворими на COVID-19, отримали кисневі концентратори.

18 листопада обладнання передали закладам Красноградського, Куп’янського, Лозівського, Ізюмського районів, а також Первомайської, Вовчанської, Балаклійської міських ОТГ, повідомили у пресслужбі Харківської обладміністрації.

Найближчим часом концентратори мають отримати Валківська, Зміївська та Богодухівська районні лікарні.

16 листопада частину обладнання розподілили між обласними закладами: 35 отримав госпіталь ветеранів війни, 31 — клінічна інфекційна лікарня, 21 — обласна клінічна лікарня, 10 — дитяча інфекційна лікарня, шість — диспансер радіаційного захисту.

«Загалом Харківщина отримала 120 кисневих концентраторів на одного пацієнта та 250 — на двох пацієнтів. Ще 30 концентраторів з цієї партії мають надійти найближчим часом», — розповів заступник голови ХОДА Тарас Пастух.

Частину залишать у резерві, щоб мобільно забезпечувати медзаклади, де буде потреба.

Фото: kharkivoda.gov.ua

Усе обладнання придбали коштом державного бюджету. Харківська область отримала 37 млн грн на забезпечення лікарень киснем: половину розподили на область, половину — на Харків.

За словами Пастуха, міська рада Харкова законтрактувала 461 концентратор, закуплений через медичні заклади. Вони проходили розмитнення, але процес призупився через перевірку щодо дотримання митного законодавства.

«Вони призначені для закладів міста Харкова, частина з них буде передана в залізничні лікарні. Одразу після того, як вони надійдуть до закладів, на найближчий час всі критичні питання з киснем як в місті Харкові, так і в Харківській області будуть зняті. Забезпеченість ліжок киснем становитиме 50-60%», — запевнив заступник голови ХОДА.

Тарас Пастух

За словами Тараса Пастуха, Харківщина також отримає кошти на централізоване забезпечення лікарень киснем, Кабінет міністрів ухвалив відповідну постанову.

«Ми проїхали вісім районних лікарень, побували в кожному ковідному відділенні. Побачили ситуацію, яка там є, забезпечення киснем — як централізоване, так і через кисневі концентратори, довідалися потребу. На днях відвідаємо інші заклади. Будемо на базі цього вирішувати питання забезпечення лікарень централізованим киснем», — додав Пастух.

За даними Харківського обласного лабораторного центру, минулої доби, 18 листопада, в регіоні підтвердили 552 нові випадки COVID. Найбільше — у Харкові (302).

Загалом від початку епідемії в області зареєстрували вже 49 613 випадків. Одужали 16 843 людини, померли — 676.

В Україні за добу зафіксували 13 357 нових випадків захворювання – це найбільший на сьогодні показник, кажуть у Міністерстві охорони здоров’я. З них у Києві — майже 1 350, у Дніпропетровській області — понад 1 000. Одужали 7 400 пацієнтів, померли — 257.

Загальна кількість випадків COVID у країні — вже 583 510. Одужали 266 479 людей, померли — 10 369.

До Харкова 370 кисневих концентраторів привезли 11 листопада. Обладнання придбали за кошти бюджетного фонду боротьби з коронавірусною хворобою. 

Якщо Ви виявили помилку у тексті — виділіть її курсором та натисніть "Ctrl + Enter". Дякуємо Вам за уважність та ввічливість.
Орфографическая ошибка в тексте:
Чтобы сообщить об ошибке автору, нажмите кнопку "Отправить сообщение об ошибке". Вы также можете отправить свой комментарий.