Web Analytics

Лазери, ліки та «Бекетополія»: харківські виші запрошують на «Ніч науки»

У Харкові всьоме відбудеться освітня акція «Ніч науки». У ній візьмуть участь 15 навчальних закладів і планетарій.

Цьогоріч «Ніч науки» проходитиме 18 вересня, повідомили у пресслужбі Харківської міськради. У проєкті братимуть участь 15 вишів і планетарій.

Сьома «Ніч науки» офіційно відкриється о 15:30 на площі Свободи, на алеї біля сухого фонтану. З 16:00 і до 22:00 університети та академії міста презентуватимуть свої програми.

«Харків'янам продемонструють різні експерименти, познайомлять з роботою лабораторій і кафедр, а також презентують сучасні розробки і досягнення науки», — обіцяють у мерії.

Фото: city.kharkov.ua

В аерокосмічному університеті можна буде долучитися до випробовування ракетних двигунів, а у фармацевтичному — власними руками створити лікарський препарат. В університеті міського господарства гратимуть у «Бекетополію», а в автомобільно-дорожньому проведуть конкурс 3D-моделювання.

У «ХПІ» розкажуть про технології виготовлення пластику, шоколаду та ліків, а в Каразинскому представлять «трансформатор Тесли»,  лазерні системи передачі звуку та інші інновації.

В університеті внутрішніх справ влаштують екскурсії до тактичного містечка і криміналістичного полігону, в економічному — проведуть ділову гру «Замок Вінтерфелл». У медичному — покажуть, як в’язати хірургічні вузли та вимірювати тиск і пульс.

Вхід — вільний.

Для гостей «Ночі науки» організують чотири автобусні маршрути:

  • до вишів, які розташовані в центрі міста;
  • до вишів на проспекті Науки;
  • в напрямку Салтівки;
  • до Української інженерно-педагогічної академії та Українського державного університету залізничного транспорту.

Місце збору і кінцева зупинка — площа Свободи, 4 (біля входу до центральної алеї, поряд із сухим фонтаном). Автобуси ходитимуть кожні 15-20 хвилин.


«Ніч науки» проводять у Харкові з 2013 року, тоді в ньому взяли участь шість вишів. Проєкт підтримували Міністерство закордонних справ і консульство Німеччини.