Web Analytics

Кучма очолив українську делегацію Тристоронньої контактної групи

Головою української делегації Тристоронньої контактної групи з мирного врегулювання ситуації на Донбасі став екс-президент України Леонід Кучма. Він вже представляв Україну у контактній групі з 2014 по 2018 роки. 

Леоніда Кучму на чолі української делегації ТКГ сьогодні представив президент України Володимир Зеленський, повідомляє прес-служба глави держави

«Ми обмінялися думками, що в першу чергу треба робити. Проблема безпеки — одне з головних питань», — сказав Леонід Кучма

Фото: president.gov.ua

Під час зустрічі із Зеленським Кучма сказав, що є питання, що потребують законодавчого врегулювання з боку України, а також зазначив, що ініціюватиметься припинення бойових дій на час жнив.

На брифінгу Леонід Кучма сказав, що не міг не погодитися з пропозицією очолити українську делегацію: «Бо дійсно Україна переживає не найлегші часи у своїй історії. Мене завжди дивує, що коли у країні війна, протиріч в політичному плані стало всередині України, як на мене, набагато більше, ніж це було. А тим більше я завжди звик у своєму житті приймати рішення, виконувати і відповідати. Сьогоднішня зустріч з президентом країни показує, що у мене є така можливість у тій групі, яка сьогодні створена, у Нормандському форматі зробити свій внесок». 

Володимир Зеленський сказав, що у спільної групи є конкретні пропозиції. 

«У нас немає багатьох років на припинення війни і на продовження Мінську. Я хочу, щоб всі ці пропозиції були об'єднані зрозумілими термінами виконання того чи іншого пункту», — сказав Зеленський. 

«У нас є дійсно дуже конкретні пропозиції, нові рішення, але ніхто територією і суверенітетом торгувати не збирається», — додав він. 

Нові пропозиції будуть озвучені на зустрічі Тристоронньої контактної групи 5 червня.