Web Analytics

Коронавірус у психлікарні: в селі Стрілеча ввели обмеження на в’їзд

У 11-ти пацієнтів Обласної психіатричної лікарні №1, розташованій у селі Стрілеча Харківського району на кордоні з РФ, підтвердили коронавірус. На в’їзді до села встановили цілодобовий контрольно-пропускний пункт.

КПП встановили за рішенням районної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки і надзвичайних ситуацій, повідомив голова Харківської райдержадміністрації Артур Товмасян

«Шановні мешканці с. Стрілече, встановлення контрольно-пропускного пункту — це вимушена міра в зв'язку з масовим зараженням мешканців та підопічних психіатричної лікарні. Контрольно-пропускний пункт буде працювати цілодобово з проведенням температурного скринінгу. Через КПП мають право переміщатись всі мешканці, які прописані та фактично проживають у с. Стрілече, крім випадків, зазначених у постанові КМУ N 211 від 11.03.2020 (зі змінами), доставка продуктів харчування буде здійснюватись в звичному режимі. З понеділка сільська рада почне виписувати пропуски», — написав Товмасян у Facebook.

Всі фото: Артур Товмасян/Facebook

Рішення районної комісії передбачає також посилення протиепідемічних заходів у психіатричній лікарні, посилення контролю дотримання карантину серед літніх людей, забезпечення допомоги особам похилого віку, з інвалідністю та малозабезпеченим. 

Продуктів у місцевих магазинах достатньо, запаси поповнюватимуть, повідомив голова РДА. 

Місцева влада обіцяє стежити за цінами, щоб не допустити їх підвищення. 

«Від жителів Стрілеча дізнався про існування іншої, не менш важливої проблеми — відсутність у селі банкомату і аптеки. Над її вирішенням почнемо працювати завтра, з початком робочого тижня. Мешканці села повинні мати можливість знімати готівкові кошти та купувати ліки на місці, не виїжджаючи до інших населених пунктів», — написав голова РДА. 

Він закликав людей поставитися до обмежень із розумінням, зберігати спокій і дотримуватися карантину.


23 квітня директорка Харківського лабораторного центру — головна санлікарка області Любов Махота повідомляла, що коронавірус підтвердили у трьох медпрацівників обласної психіатричної лікарні в селі Стрілеча, а також одного поліцейського, родичі якого працюють у психлікарні. 

За добу у Харківській області зафіксовано антирекорд — 22 випадки коронавірусу (загалом 147), 12 з них — у Харківському районі. Загальна кількість хворих на коронавірус у Харківському районі на 26 квітня становить 19. 

Село Стрілеча стало другим населеним пунктом на Харківщині після Високопілля Валківського району, де запровадили посилений карантин.

Останні новини щодо поширення коронавірусу в регіоні читайте в хроніці.