Web Analytics

Конституційний Суд обрав нового голову

Наталя Шаптала, яка була головою КСУ менше ніж півроку, подала заяву про відставку. Суд очолив її заступник Олександр Тупицький.

Питання щодо звільнення попереднього голови й обрання нового розглянули 17 вересня, повідомили в пресслужбі Конституційного Суду.

Попередня очільниця КСУ Наталя Шаптала подала заяву про відставку, і її звільнили з посади,

Замість неї суд очолив Олександр Тупицький, якій був заступником голови КСУ.

Олександру Тупицькому 56 років, він родом із села Білозір’я Черкаської області. У 1988 році закінчив Харківський юридичний інститут ім. Дзержинського (нині Національний університет «Юридична академія України імені Ярослава Мудрого» — ред.) за спеціальністю «Правознавство». У 1988-1993 роках працював у прокуратурі в Донецьку. Потім протягом 17 років — у  Куйбишевському райсуді Донецька.

У 2010–2013 роках працював суддею у Донецькому, Львівському, Дніпропетровському апеляційних господарських судах, у двох останніх обіймав посади голови. В травні 2013 року став суддею КСУ в за квотою президента.

Голову Конституційного Суду  обирають на один трирічний строк таємним голосуванням.

Олександр Тупицький. Фото: ccu.gov.ua

Заступником голови обрали Сергія Головатого, якого призначили суддею КСУ в лютому 2018 року за квотою президента. Присягу він склав 2 березня 2018-го.

Заступника голови Конституційного Суду обирають за пропозицією голови суду лише на один трирічний строк таємним голосуванням.

Сергій Головатий

Наталю Шапталу обрали головою Конституційного Суду в травні 2019 року замість Станіслава Шевчука, якому висловили недовіру і звільнили з посади.

Читайте MediaPort у Telegram