Конституційний Суд обрав нового голову

Наталя Шаптала, яка була головою КСУ менше ніж півроку, подала заяву про відставку. Суд очолив її заступник Олександр Тупицький.

Питання щодо звільнення попереднього голови й обрання нового розглянули 17 вересня, повідомили в пресслужбі Конституційного Суду.

Попередня очільниця КСУ Наталя Шаптала подала заяву про відставку, і її звільнили з посади,

Замість неї суд очолив Олександр Тупицький, якій був заступником голови КСУ.

Олександру Тупицькому 56 років, він родом із села Білозір’я Черкаської області. У 1988 році закінчив Харківський юридичний інститут ім. Дзержинського (нині Національний університет «Юридична академія України імені Ярослава Мудрого» — ред.) за спеціальністю «Правознавство». У 1988-1993 роках працював у прокуратурі в Донецьку. Потім протягом 17 років — у  Куйбишевському райсуді Донецька.

У 2010–2013 роках працював суддею у Донецькому, Львівському, Дніпропетровському апеляційних господарських судах, у двох останніх обіймав посади голови. В травні 2013 року став суддею КСУ в за квотою президента.

Голову Конституційного Суду  обирають на один трирічний строк таємним голосуванням.

Олександр Тупицький. Фото: ccu.gov.ua

Заступником голови обрали Сергія Головатого, якого призначили суддею КСУ в лютому 2018 року за квотою президента. Присягу він склав 2 березня 2018-го.

Заступника голови Конституційного Суду обирають за пропозицією голови суду лише на один трирічний строк таємним голосуванням.

Сергій Головатий

Наталю Шапталу обрали головою Конституційного Суду в травні 2019 року замість Станіслава Шевчука, якому висловили недовіру і звільнили з посади.

Читайте MediaPort у Telegram

Якщо Ви виявили помилку у тексті — виділіть її курсором та натисніть "Ctrl + Enter". Дякуємо Вам за уважність та ввічливість.
Орфографическая ошибка в тексте:
Чтобы сообщить об ошибке автору, нажмите кнопку "Отправить сообщение об ошибке". Вы также можете отправить свой комментарий.