Комітет ВРУ підтримав призначення виборів мера Харкова на 31 жовтня

Профільний парламентський комітет одноголосно підтримав пропозицію призначити вибори Харківського міського голови на кінець жовтня. Тепер питання мають розглянути на сесії Верховної Ради.

Питання щодо позачергових виборів мера Харкова Комітет ВРУ з питань організації державної влади і місцевого самоврядування розглядав 17 березня.

Як доповіла народна депутатка Аліна Загоруйко («Слуга народу»), 16 березня підкомітет з питань виборів, референдумів та інших форм безпосередньої демократії розглянув рішення Харківської міськради від 24 лютого про дострокове припинення повноважень мера Харкова Геннадія Кернеса. Рішення надійшло додатково до клопотання секретаря міськради Ігоря Терехова від 31 грудня 2020 року про призначення позачергових виборів.

«Розглянувши це клопотання і всі додані документи… підкомітет одноголосно вирішив запропонувати комітету рекомендувати Верховній Раді України призначити позачергові вибори на неділю, 31 жовтня 2021 року», — сказала Загоруйко.

Нардеп Олександр Корнієнко («Слуга народу») зазначив, що парламент буде оголошувати вибори, коли для цього є підстави — у будь-яких містах.  

«Це стосується будь-яких виборів, пов’язаних з усуненням голів у радах, що вже відбувається, і, звичайно, з тими випадками, коли люди, на жаль, помирають», — уточнив він.

Також, додав Корнієнко, до ВРУ внесли законопроєкт Романа Лозинського («Голос») щодо спрощення процедури у разі смерті голови ради.

«Нам абсолютно не потрібно чекати рішення ради, щоб визнати те, що визнає вся країна, весь світ за свідоцтвом про смерть. Але чомусь саме в розрізі оголошення виборів нам треба чекати, щоб це рада визнала. Рада може маніпулювати, не визнавати — це абсолютно неправильно. Думаю, цей законопроєкт нам теж треба якнайшвидше ухвалити — щоб, можливо, частина виборів, які припадають на осінь, вже автоматично оголосилися», — заявив парламентар.

Голова комітету Андрій Клочко («Слуга народу») озвучив пропозиції до депутатів:

  • рекомендувати Верховній Раді призначити позачергові вибори Харківського міського голови на неділю, 31 жовтня 2021 року;
  • доручити членам комітету розробити та внести до парламенту проєкт постанови про призначення виборів;
  • рекомендувати Верховній Раді ухвалити його в цілому.

«За» — 21, «проти» — нуль, утрималися — нуль. Рішення прийнято», — оголосив він підсумки голосування.

Нині обов’язки мера Харкова виконує секретар міської ради Ігор Терехов, якого обрали на першій сесії VIII скликання. Кандидатуру Терехова висунув міський голова Геннадій Кернес — відповідне подання надійшло в електронному вигляді з цифровим підписом. Деякі депутати міськради висловлювали сумніви щодо законності голосування. Правоохоронці порушили кримінальну справу. Міськрада у відповідь заявила, що працює «виключно в рамках українського законодавства, яке не тільки дозволяє, але й стимулює використання електронного документообігу».

Міська рада спочатку надала профільному комітету ВРУ неповний пакет документів для розгляду питання щодо призначення виборів. Решту нардепи отримали 4 березня. 


Втретє обраний мером Харкова Геннадій Кернес із середини вересня лікувався від ускладнень коронавірусної хвороби у берлінській клініці «Шаріте». Стан міського голови погіршився, і 17 грудня близькі Кернеса повідомили про його смерть. Мера поховали у Харкові 23 грудня.

Якщо Ви виявили помилку у тексті — виділіть її курсором та натисніть "Ctrl + Enter". Дякуємо Вам за уважність та ввічливість.
Орфографическая ошибка в тексте:
Чтобы сообщить об ошибке автору, нажмите кнопку "Отправить сообщение об ошибке". Вы также можете отправить свой комментарий.