Web Analytics

Комітет ВРУ отримав документи, яких не вистачало для призначення виборів мера Харкова

Комітет Верховної Ради з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування отримав документи, необхідні для призначення виборів мера Харкова.

Про отримання документів повідомив народний депутат Олександр Качура (фракція «Слуга народу»).

«Харківська влада все-таки надала необхідні документи для призначення позачергових виборів мера міста. У Ради тепер є 90 днів, щоб ухвалити рішення», — написав нардеп у своєму Telegram-каналі.

До свого допису він додав фотокопії двох документів: листа за підписом секретаря Харківської міськради Ігоря Терехова і копії рішення міськради.

«За результатами розгляду направляємо на вашу адресу засвідчену належним чином копію рішення 3 сесії Харківської міської ради 8 скликання від 24.02.2021 №30/21 «Про дострокове припинення повноважень Харківського міського голови Кернеса Геннадія Адольфовича», — зазначається у листі.

Фото: Telegram/kachuratut

У копії рішення вказано: «Узяти до відома факт смерті Харківського міського голови Кернеса Геннадія Адольфовича 16 грудня 2020 року, у зв’язку  з чим вважати достроково припиненими з дня смерті повноваження Харківського міського голови». 

Нині обов’язки мера Харкова виконує секретар міської ради Ігор Терехов, якого обрали на першій сесії VIII скликання. Кандидатуру Терехова висунув міський голова Геннадій Кернес — відповідне подання надійшло в електронному вигляді з цифровим підписом.  

Секретаря міськради обирали таємним голосуванням. В ньому взяли участь 75 депутатів, з них «за» висловилися 73, «проти» — один, ще один утримався. Деякі обранці висловлювали сумніви щодо законності голосування. Депутатка міськради Аліна Мустафаєва звернулася до прокуратури, називаючи обрання незаконним. Правоохоронці порушили кримінальну справу. Міськрада у відповідь заявила, що працює «виключно в рамках українського законодавства, яке не тільки дозволяє, але й стимулює використання електронного документообігу».

Питання щодо призначення позачергових виборів мера Харкова має розглянути комітет Верховної Ради з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування. Проте міська рада спочатку надала комітету неповний пакет документів.

Заступник голови Офісу президента Кирило Тимошенко прогнозував, що позачергові вибори у Харкові можуть відбутися восени 2021 року.


Втретє обраний мером Харкова Геннадій Кернес із середини вересня лікувався від ускладнень коронавірусної хвороби у берлінській клініці «Шаріте». Стан міського голови погіршувався, і 17 грудня близькі Кернеса повідомили про його смерть. Мера поховали у Харкові 23 грудня.