Web Analytics

Коломойський консультує творців «партії мерів» за участі Кернеса

Бізнесмен Ігор Коломойський симпатизує «Відродженню» та ідеї створення політичного проекту за участі Одеського міського голови Геннадія Труханова, Харківського міського голови Геннадія Кернеса та інших політиків. 

Про це він розповів в інтерв'ю «Українській правді», опублікованому 23 травня.

21 травня, коли записувалося інтерв'ю, Коломойський сказав, що зустрічався з лідером парламентської депутатської групи «Відродження» Віталієм Хомутинніком та російським бізнесменом родом із Харкова Павлом Фуксом.

«У нас є спільні питання. Є комерційні питання, є політичні. Чули, оголосили про те, що новий політичний проект створюється?», — сказав Коломойський. — …Це буде всеукраїнський проект. Партія, у якій буде представлена велика кількість мерів».

Фото: pravda.com.ua

— Ви обговорювали створення цього проекту?

— Ви розумієте, що після президентських виборів має відбутися перезавантаження тих проектів, які були неуспішні? «Відродження» було на президентських виборах, набрало благородно до 1%. Тому потребує перезавантаження. Цей проект в тому вигляді, яким він є, вичерпаний. Потребує об'єднання, більш розширеного розуміння ідеології. Не просто клуб за інтересами, а якоїсь насиченості. Я завжди говорив, що я симпатик «Відродження».

— Яка ваша безпосередня участь у цьому проекті?

— Консультативна, звісно. Я ж не можу займатися політикою (сміється).

— Грошима можете допомогти.

— А там усі заможні товариші.  

— Фукс що там робить?

— Він найближчий друг Кернеса. А Кернес зараз в цьому проекті.

— Фукс теж йде на вибори?

— Ні, Фукс сам особисто на вибори не йде. Але він зацікавлений, тому що там Харків має бути представлений достатньо представницьки. І у «Відродження» багато мажоритарників по Харкову. І по Одесі так само. Є велика кількість по всій Україні. Є люди, які хочуть зробити нормальний проект, захищати права своїх виборців. Просто всі не розуміють, яка буде система — мажоритарна, змішана чи пропорційна (22 травня Верховна Рада відмовилася включати до порядку денного питання про зміну виборчого законодавства — ред.). Але так чи інакше, якщо буде знижений бар'єр, то це не проблема.

На питання, чи дає гроші Фукс, Коломойський сказав: «Не треба давати гроші. Зрозумійте, приклад останньої кампанії Зеленського, думаю, ви в курсі, показав, що це низькобюджетна кампанія. Сьогодні виборці голосують не за гроші. І гроші в принципі не потрібні. Тільки на рекламну кампанію — телебачення, зовнішню рекламу».

За даними LB.UA, новий проект розраховує на підтримку холдингу «1+1», яким володіє Коломойський. 

Читайте також: Кернес і Труханов поведуть в парламент партію, але залишаться мерами