Web Analytics

Колекцію знищили російські військові: жителю Ізюмщини надсилають платівки «з усього світу»

Василь Соляник, житель села Кам’янка в Ізюмському районі Харківщини, під час окупації втратив колекцію платівок, яку збирав 40 років. Зараз — потроху відновлює: отримує диски, програвачі та колонки з різних міст України, США, Польщі тощо.

У колекції було понад 500 платівок, йдеться в сюжеті «Суспільного». Василь Соляник збирав їх з 1982 року. Під час окупації в його будинку в Кам’янці жили російські армійці: частину дисків знищили, частину — вкрали.

Нещодавно колекціонер знайшов у закинутому будинку 13 своїх платівок, коробку з дисками Beatles, які вважав втраченими.

«Я хотів би побачити вираз облич тих бурятів, коли вони побачили пів тисячі платівок. Хтось же покидав частину на город, а потім хтось розумний був, і частина перебрана: з пачки Beatles викинули дві штуки, які були пошарпані. Пошарпані лежали в гаражі, а цілі забрали. Те, що було іноземне і дорожче — забрали, а «російське мило» — Алла Борисівна, «Кіно» у мене було все — все викинули. Ну, зараз з російською мовою покінчено», — розповідає він.

Василь Соляник. Фото: suspilne.media

Після репортажу «Суспільного» колекція почала відновлюватися: Солянику присилають платівки, програвачі та колонки з різних міст України, зі США, Великої Британії, Польщі тощо.

«Шлють мені з усіх сторін, дзвонять усі. Я вже заплутався в іменах, посилки несуть цілими пачками. Платівки — бомба просто! Мені дзвонять з Англії, надсилають з Америки диски по 400 доларів. Колонки одні, вже дві вертушки дали, програвач, гроші пропонують... Зараз я вже все записую: всі прізвища, всі посилки», — розповідає кам’янчанин.

За пів місяця йому встигли надіслати майже 100 платівок. «Це не просто диски — це ж ікони року. У мене такого не було», — зазначає Соляник.

Серед надісланого вже є дублікати. Колекціонер планує віддати їх на благодійність чи роздати.

Василь просить людей не витрачати кошти на його колекцію.

«Я всіх прошу: не купуйте мені нічого, не витрачайте гроші. Зараз потрібно виграти війну, а все інше — потім», — говорить він.

Син Василя на фронті. Сам він працює в Кам'янці — відновлює будинок.

Послухати надіслані диски поки не може: світла у нього вдома немає.

Читайте також: «Треба було не забувати, хто ти є»: у Харкові показали документальний фільм DW про окупацію Куп’янська

Блок новин за темою

Новини за темою