Коаліція фракцій у Раді розпалася

Парламентська фракція «Народний фронт» заявила про вихід з коаліції «Європейська Україна». Коаліція припинила свою діяльність, і тепер нардепи мають упродовж 30 днів сформувати нову.

Про вихід фракції «Народний фронт» з коаліції «Європейська Україна» у парламенті заявив сьогодні голова фракції Максим Бурбак, повідомляє прес-служба Верховної Ради.

За словами Бурбака, нові обставини вимагають «максимальної консолідації державницьких сил» у парламенті: «Новий президент — новий порядок денний — нова коаліція».

Він зазначив, що відповідно до Конституції України в парламенті формується нова коаліція, парламент працює до чергових виборів 27 жовтня 2019 року, а уряд та прем’єр-міністр України працюють до обрання нового скликання Верховної Ради.

«Коаліція, яка сформована у 2014 році і діяла до сьогоднішнього дня, виконала свої завдання», — заявив Бурбак.

Він нагадав, що низка ключових рішень приймалася конституційною більшістю складу Верховної Ради.

«За п’ять років цей парламент, уряди і українська влада у цілому провела змін у країні більше, аніж за два попередніх десятиліття. Але це вже історія. Закладено фундамент сильної і успішної України — і це майбутнє. Треба будувати далі. До цього необхідно залучити всі політичні сили державницького спрямування і новообраного Президента», — сказав керівник фракції «Народний фронт».

«Саме тому ми заявляємо про вихід із діючої коаліції, припинення її діяльності з 17 травня 2019 року та про ініціативу формування нової коаліції з новим порядком денним», — додав Максим Бурбак.

Він також сказав, що «Народний фронт» закликає фракції державницької ідеології негайно розпочати консультації щодо підготовки нової коаліційної угоди з новим планом дій. «На основі цього плану має об’єднатися нова більшість», — резюмував Бурбак.

Нардеп також передав відповідну заяву голові Верховної Ради Андрію Парубію.

Після цього Парубій повідомив, що сьогодні коаліція депутатських фракцій «Європейська Україна» у Верховній Раді восьмого скликання припинила свою діяльність.

«Відповідно до частини 7 статті 83 Конституції України, протягом одного місяця від сьогодні, дня припинення діяльності коаліції депутатських фракцій у Верховній Раді України, має бути сформована нова коаліція», — зазначив Парубій.

«Нумо визнаємо: це була хороша коаліція!» — додав голова парламенту.

Він також закликав представників усіх фракцій і груп розпочати консультації з приводу формування нової коаліції.

Напередодні депутати Верховної Ради призначили дату урочистого засідання парламенту з нагоди складання присяги новообраним Президентом України Володимиром Зеленським. Інавгурація має відбутися 20 травня.

Читайте MediaPort у Telegram

Якщо Ви виявили помилку у тексті — виділіть її курсором та натисніть "Ctrl + Enter". Дякуємо Вам за уважність та ввічливість.
Орфографическая ошибка в тексте:
Чтобы сообщить об ошибке автору, нажмите кнопку "Отправить сообщение об ошибке". Вы также можете отправить свой комментарий.