Web Analytics

Клімкін і Турчинов подали у відставку

17 травня секретар Ради національної безпеки і оборони України Олександр Турчинов та глава МЗС України Павло Клімкін подали заяви на звільненння. 

«У зв'язку із припиненням повноважень Президента України, який призначав мене на посаду, прошу розглянути питання щодо припинення відповідно до законодавства моїх повноважень як Секретаря Ради національної безпеки і оборони України. Враховуючи продовження збройної агресії Російської Федерації проти України, готовий безпосередньо на військовій службі у будь-якому військовому підрозділі або військовому формуванні і надалі захищати нашу країну», — йдеться у заяві Олександра Турчинова

На посаді Секретаря РНБО України Турчинов перебуває з січня 2015-го року. 

Міністр закордонних справ України Павло Клімкін про намір звільнитися повідомив у відеозверненні. 

«Як я і обіцяв щойно написав заяву про відставку. В понеділок, в день інавгурації, спрямую її до Верховної Ради і до нового Президента України. Я вважаю, що так правильно. Правильно по-людськи, правильно з точки зору нормальної політичної культури, оскільки врешті-решт нам вона потрібна», — сказав Клімкін. 

За словами Клімкіна, побудова своєї зовнішньополітичної команди і стратегії — це право новообраного президента.

«Але я сказав йому, що готовий допомагати там, де буде потрібно, і там, де збігаються наші принципи і наше бачення», — зазначив глава МЗС. 

Клімкін очолює МЗС України з червня 2014-го. 

17 травня Президент України Петро Порошенко звільнив Святослава Цеголка з посади свого прес-секретаря, народну депутатку Ірину Луценко — від виконання обов'язків Представника Президента України у Верховній Раді України, народну депутатку Ірину Геращенко — від виконання обов'язків Уповноваженого Президента України з мирного врегулювання ситуації в Донецькій та Луганській областях, а також радників Юрія Бірюкова, Ігоря Гриніва та інших.