Web Analytics

Клімкін без погодження відповів на ноту РФ — Зеленський

Президент України Володимир Зеленський заявив, що Міністерство закордонних справ не погодило з ним позицію у відповідь на ноту РФ щодо полонених українських моряків.

Про це він сказав сьогодні на брифінгу у Києві.

«Мені дуже не подобається, як діє, а точніше сказати, бездіє Верховна Рада України. Я не буду перераховувати весь список провалених ними наших рішень і призначень. Я наведу один останній скандальний приклад. Спочатку вони не звільняють міністра закордонних справ пана Клімкіна. При цьому пан Клімкін публічно заявив, що йде і хоче піти у відставку. Його знову не звільняють, після того, навіть коли нам сказала Верховна Рада, будь ласка, дайте свою кандидатуру замість Клімкіна…Ми даємо Вадима Пристайка, вони знов провалюють це рішення. І тут питання не в моїх особистих амбіціях», — сказав Зеленський.

За його словами, він дізнається про міжнародну позицію України з Інтернету.

«Я як президент України дізнаюсь про наші міжнародні кроки з Інтернету, а точніше сказати, з «Української правди». Я зараз кажу про ноту, яку ми отримали від Російської Федерації стосовно повернення наших моряків. Та про ноту відповіді, яку надіслав МЗС. Давайте я вам поясню дуже просто, не юридичною мовою. Не правовою. А простою людською мовою, що відбувається. Я, президент України, нагадую всім, особливо пану Клімкіну, в очі не бачив нашу відповідь на ноту РФ. Бо пан Клімкін не вважає необхідним обговорювати такі питання з президентом України. А це питання безпеки країни, життя наших громадян, це все є пріоритетом кожного президента, будь-якого, подобається він комусь чи ні», — сказав глава держави.

За словами помічників і дипломатів, на яких послався Зеленський, «такі дії можуть поставити під загрозу повернення наших моряків».

«Ми не розуміємо і я особисто не розумію, чому, не порадившись зі мною, міністр робить твердження від України, як від держави, коли це є компетенція президента. Хочу нагадати, що я несу особисту відповідальність за зовнішню політику України за Конституцією України. І я хочу, щоб МЗС тепер публічно пояснив свої дії вам, шановні журналісти, а я вже від вас, через вас, може, знов з «Української правди», узнаю їх відповідь», — підсумував він.

Трансляція брифінгу UA: Новини

Зеленський сказав, що знає, що таке міжнародне право і «готовий чіплятися будь за що, щоб повернути хлопців додому».

«Найголовніше: пропоную зараз МЗС, пану міністру, направити ноту батькам моряків. Я думаю, це дуже буде цікаво прочитати, почути...», — сказав Зеленський.

Він також звернувся до президента Росії.

«Я хочу звернутися до президента Російської Федерації Володимира Путіна. У нас у всех есть дети. Верните детей родителям», — сказав президент.  

Під час промови Зеленський був різким і вибачився перед журналістами за емоції. 

26 червня глава МЗС Павло Клімкін повідомив, про отримання дипломатичної ноти від Росії. У коментарі МЗС йдеться, що РФ висловила пропозицію «щодо надання українською стороною письмових гарантій участі України у продовженні кримінального переслідування українських моряків відповідно до російського законодавства».

Ця пропозиція є неприйнятною та такою, що загострює спір між Україною та Росією стосовно імунітетів військових кораблів, про що українська сторона поінформувала Міжнародний трибунал з морського права, заявили в МЗС.

«У цій ноті росіяни намагаються змусити нас визнати судове переслідування, яке ведеться проти наших моряків, а опосередковано і окупацію Криму, і навіть вимагають діяти відповідно до кримінально-процесуального законодавства РФ. Так не буде. Росія має негайно і безумовно виконати рішення Міжнародного трибуналу — звільнити 24 українських моряків та 3 кораблі. Наявні міжнародно-правові документи, сторонами яких є Україна і Росія, дають повну можливість росіянам вирішити всі свої внутрішні процедурні аспекти їх звільнення», — написав Клімкін у Facebook