Web Analytics

Київський райсуд Харкова арештував активи чотирьох російських фірм

Київський районний суд Харкова арештував активи чотирьох компаній на 72 млн грн. За даними слідства, фірми належали громадянці РФ із Тамбова. Власність компаній передали в управління АРМА.

Про арешт активів 25 серпня повідомили у Службі безпеки України.

«За рішенням Київського районного суду Харкова накладено арешт на корпоративні права чотирьох компаній на загальну суму близько 72 млн грн», — йдеться у повідомленні СБУ.

Йдеться про фірми з Харкова, Львова і Дніпра, які торгують у роздріб непродовольчими товарами по всій Україні.  За даними слідства, їх власницею була громадянка Росії з Тамбова.

«Свої прибутки в нашій державі кожна з цих фірм перераховувала власниці, яка, своєю чергою, сплачує податки до держбюджету РФ. У такий спосіб фактично відбувалось фінансування військової агресії Росії проти України», — кажуть у Службі безпеки.

СБУ також стверджує, що статутні капітали цих фірм сформовані рахунком «відмитих» доходів головної харківської компанії, активи якої арештували у червні.

За матеріалами СБУ арештовано активи ще 4 російських компаній на 72 млн грн Як встановила українська спецслужба,...

Опубликовано Служба безпеки України Четверг, 25 августа 2022 г.

Як додали у пресслужбі Національної поліції, справу розслідують за ч. 2 ст. 209 Кримінального кодексу України  (легалізація майна, одержаного злочинним шляхом). Максимальне покарання за цією статтею — вісім років ув’язнення з позбавленням права обіймати певні посади до трьох років і з конфіскацією майна.

Власність фірм передадуть в управління Нацагентству з виявлення, розшуку та управління активами, одержаними від корупційних та інших злочинів.


До АРМА від початку повномасштабного вторгнення Росії вже передали 1,5 млн євро, 957 тис. доларів і 200 млн грн активів, йдеться у відповіді відомства на запит Forbes. Також передали 1200 обʼєктів нерухомості, корпоративні права 50 юридичних осіб тощо.