Кисневі ліжка: міністр охорони здоров'я назвав ситуацію на Харківщині напруженою

Станом на 20 листопада в Україні є понад 11 тисяч вільних кисневих ліжок для хворих на COVID-19. 

Про це на брифінгу 21 листопада повідомив міністр охорони здоров'я Максим Степанов

«На початку епідемії, у квітні, у нас в країні було до 3,5 тисяч ліжок, забезпечених киснем. В серпні, наприкінці серпня, у нас було вже 8800 ліжок, забезпечених киснем. А на учорашню дату — це 25493 ліжка, забезпечених киснем, цілком по країні. Кількість вільних ліжок — 11815 — вільних ліжок, забезпечених киснем, які готові до прийому хворих», — сказав Степанов. 

За його словами, ситуація в регіонах різна.

Фото: kharkivoda.gov.ua

«Є регіони, де кількість вільних ліжок дуже велика: наприклад, Дніпропетровська область або Херсонська область. А є регіони, де ситуація достатня напружена. Це і місто Київ, і Харківська область. Ми цю ситуацію виправляємо. Виправляємо в тому числі за рахунок швидкого забезпечення киснем тих ліжок. Ми володіємо і розуміємо всією ситуацією, яка є у нашій країні», — сказав глава МОЗ. 


Станом на кінець жовтня голова Харківської ОДА Олексій Кучер говорив, що рівень забезпеченості киснем ліжок в регіоні дорівнює близько 23%. «На жаль, це дуже мала цифра. 23% забезпеченості киснем», — казав Кучер. 14 листопада на Харківщину доставили кисневі концентратори, закуплені за рахунок держбюджету. За даними обладміністрації, після їх введення в експлуатацію, відсоток кисневих ліжок має перевищити 50%.


За даними МОЗ, за останню добу в Україні зафіксували 14580 нових випадків COVID-19, померли 215 людей, майже 8 тисяч одужали. На Харківщині, за інформацією лабцентру, померли дев'ять пацієнтів з COVID-19, 1231 одужав, хворіють 30654 жителів регіону. У звітності обласного департаменту охорони здоров'я зазначається, що загалом для COVID-хворих на Харківщині є 3928 ліжок, з яких станом на 19 листопада були зайняті 1832 (або 46,6%). 

Якщо Ви виявили помилку у тексті — виділіть її курсором та натисніть "Ctrl + Enter". Дякуємо Вам за уважність та ввічливість.
Орфографическая ошибка в тексте:
Чтобы сообщить об ошибке автору, нажмите кнопку "Отправить сообщение об ошибке". Вы также можете отправить свой комментарий.