Web Analytics

Кисень, палати на кафедрах і кошти на ліки: яка ситуація в обласній інфекційній лікарні

Директор Харківської обласної інфекційної лікарні Павло Нартов розповів про ситуацію з лікуванням хворих на COVID-19 у медзакладі.

Деталі він навів під час пресконференції, яку транслювало «Суспільне».

За словами Павла Нартова, з листопада інфекційна лікарня сподівається вирішити питання з безоплатним лікуванням коронавірусної хвороби — ранше лікарям закидали, що пацієнти самі змушені купувати медикаменти. Заклад отримав кошти від Національної служби здоров'я і планує закупити достатню кількість ліків.

«У нас більше 10 млн грн, на які ми можемо у листопаді й грудні придбати лікарські засоби у достатній кількості. І, я думаю, у наступному місяці у нас не буде питань з безоплатним лікуванням хворих на COVID», — вважає головлікар.

Раніше більшість коштів доводилося витрачати на зарплати, пояснив він.

«Річ у тому, що усі співробітники — у нас їх практично більше 300 — залучені до лікування хворих на COVID. Тому практично той COVID-пакет, який у нас був розрахований на оплату та на медикаменти, на першому етапі використовувався для оплати праці», — розповів Павло Нартов.

За його словами, значна частина грошей також йде на кисень. Якщо раніше витрати становили 11-120 тис. грн на рік, то у жовтні лише на місяць запланували близько 1 млн грн. 

«Необхідність фінансування придбання кисню буде підвищуватися», — вважає Нартов.

Він також розповів, що наразі медзаклад має у розпорядженні 67 точок доступу до кисню, ще 40 є у дитячій інфекційній лікарні. Найближчим часом планується побудувати кисневу магістраль, розраховану на 116 кисневих точок.

Реанімація лікарні розрахована на 12 ліжок — наразі всі зайняті, має 12 апаратів штучної вентиляції легенів. Ще 16 є у звичайних відділеннях.

За необхідності, лікарі також готові облаштувати палати для хворих на COVID у кафедральних приміщеннях медзакладу.

За даними обласного лабораторного центру, протягом минулої доби на Харківщині зареєстрували 445 нових випадків коронавірусної хвороби, з них 351 — у Харкові.

Загалом від початку епідемії зафіксували 29 563 випадки. Одужали 5 992 людини, померли 459.

З 19 жовтня Харків перебуває у червоній карантинній зоні.

Фото на головній: Харківська обладміністрація