Web Analytics

«Харківзеленбуд» пояснив, чому обрізав дерева у сквері «Стрілка»

Дерева в сквері «Стрілка» в центрі Харкова обрізали «під стовбур» з метою безпеки. 

Питання обрізки дерев на конференції з відбудови Харкова у Kharkiv Media Hub прокоментував директор комунального підприємства «Харківзеленбуд» Олександр Суховєй

«Сквер «Стрілка» розташований у такому місці, де велике скупчення людей, і такі величезні дерева ми не можемо залишити з такою парусністю. У нас погода різна буває, і пориви вітру сягають до 40 м/с. Тобто санітарна обрізка необхідна», — сказав Суховєй. 

Водночас він погодився, що дерева обрізали некоректно. За його словами, працівники «Харківзеленбуду» керуються старими підходами, але невдовзі пройдуть навчання. 

«Я згоден, що вона не зовсім коректно виконана, над цим ми теж працюємо. Будемо рухатися у цьому напрямку, ми вже звернулися з листом до Львова, Інститут лісотехнічний, у вересні буде відбуватися навчання персоналу», — сказав Суховєй. 

Сквер після обрізки дерев навесні 2023 року. Фото: 2day.kh.ua

Науковець у сфері транспорту та координатор громадської організації «Зелений фронт» Артем Сосіпатров зауважив, що під час санітарної обрізки видаляють сухі гілки, а у сквері «Стрілка» обрізали багато живих гілок, за що передбачена відповідальність. 

Екоактивіст, керівник руху «Чисті Уди» Артем Приходько озвучив низку вимог до міської влади, серед яких: дотримання Правил утримання зелених насаджень та законодавства і заборона знищення дерев шляхом топінгу (обрізки «під стовбур»); організація роботи комунальних підприємств відповідно до законодавства; організація роботи сайту КП «Харківзеленбуд», де підприємство публікувало б звіти й плани, а люди могли б спілкуватися; організація реєстру дерев, обліку; публічний щорічний звіт щодо догляду охорони зелених насаджень Харкова.