Web Analytics

Харківські митці вшанували загиблих у драмтеатрі в Маріуполі: фото

16 березня в Харкові провели акцію в пам'ять про загиблих внаслідок російського авіаудару по Донецькому обласному драматичному театрі в Маріуполі у 2022 році. Тоді загинули, за різними оцінками, від 300 до 600 людей.

Про це повідомили в Департаменті культури та туризму Харківської ОВА.

«У цей день два роки тому росіяни знищили драматичний театр в Маріуполі, де ховалися від обстрілів родини з дітьми. Загинули близько 600 людей», — зазначили в ОВА.

Надпис «Діти» — такий, як був перед входом до розбомбленого Маріупольського драмтеатру, іграшки, квіти та лампади з’явилися 16 березня біля кількох харківських театрів. Серед них — академічний та український драматичні, оперний, музкомедії, театр для дітей та юнацтва тощо.

Фото: Департамент культури та туризму Харківської ОВА/Facebook

Фото: Департамент культури та туризму Харківської ОВА/FacebookФото: Департамент культури та туризму Харківської ОВА/FacebookФото: Департамент культури та туризму Харківської ОВА/FacebookФото: Департамент культури та туризму Харківської ОВА/Facebook

Фото: Департамент культури та туризму Харківської ОВА/Facebook

Фото: Департамент культури та туризму Харківської ОВА/FacebookФото: Департамент культури та туризму Харківської ОВА/Facebook

У Міністерстві культури та інформаційної політики назвали бомбардування театру «одним з найстрашніших злочинів, скоєних росією». 

«Щоб приховати свої злочини, росія почала зносити театр, але пам’ять про це житиме вічно. Це те, що неможливо забути і неможливо пробачити», — зазначають у Мінкульті.

Дослідження атаки на Маріупольський драмтеатр

Досліджуючи російську атаку на Маріупольський драматичний театр, команда Центру просторових технологій створила «Просторовий архів» — сайт, де є глибинних інтерв’ю зі свідками, діаграми, візуалізації та 3D-моделі. Також — підготувала три дослідницькі тексти, автори яких висвітлюють роль театру як укриття та аналізують наслідки атаки.

«Цей сайт-архів поєднав усі дослідницькі напрацювання та став своєрідною рефлексією команди на взаємодію з мешканцями драмтеатру. Команда CST зібрала та проаналізувала тисячі фотографій, відео, супутникових знімків та публікацій у соціальних мережах, а також записала понад 100 годин розмов зі свідками», — зазначають автори.

«Просторовий архів» можна переглянути за посиланням.


16 березня 2022 року російський літак скинув дві авіабомби на будівлю Маріупольського драмтеатру, ще переховувалися цивільні. За різними оцінками, загинули від 300 до 600 дорослих і дітей.  

Блок новин за темою