Web Analytics

«ХарківПрайд» презентував фільм про шлюбну нерівність

«ХарківПрайд» та Харківське жіноче об’єднання «Сфера» презентували фільм «Шлюбна (не)рівність в Україні».

«Кажуть, кохання не має меж. Але в нашій реальності межа є — це поріг РАЦСу»,  — пише «ХарківПрайд».

«Шлюбна (не)рівність в Україні» складається з двох частин. У першій глядачам пропонують подивитися на світ, в якому гетеросексуальні пари стикаються з обмеженнями, які є повсякденною реальністю для ЛГБТК+ пар сьогодні в Україні.

У проєкті взяли участь музикант Володимир Дантес, підприємиця Дарʼя Кацуріна, телеведучий Анатолій Ярема з партнером, ведучий чоловічого YouTube-шоу «Ебаут» Ігор Донскіх, активістка та художниця з Маріуполя Діана Берг з чоловіком, ЛГБТК+ пари та союзники, в тому числі військові.

Стрічка підкреслює, що шлюбна рівність особливо важлива в часи війни, коли «що завгодно може статися».

«Шлюбна рівність — це принцип, який гарантує рівні права та обов'язки для подружжя незалежно від їхньої статі, раси, релігії чи інших особистих ознак. Адже шлюб гарантує однакові права у справах, пов'язаних з майном, спадщиною, наслідуванням, страхуванням, пенсіями, медичним доглядом та іншими важливими аспектами життя», — пояснюють в «ХарківПрайд». 

У другій частині ЛГБТК+ пари та їхні союзники діляться думками та почуттями. Володимир Дантес і Даша Кацуріна розмірковують про шлюб, а телеведучий Анатолій Єрема і його партнер Микола Шестаковський розповідають історію своїх стосунків.

«Маю прикрий досвід. Коли помер мій попередній бойфренд, це справді було неможливо потрапити в реанімацію. Дуже багато таких прикрих нюансів, коли ти навіть не можешь попрощаться з людиною. Прощаєшся через SMS. Це негуманно», —  розповідає Анатолій Ярема.  

Стрічка доступна для перегляду на стримінгових платформах Київстар ТБ, Megogo та YouTube «Нового каналу».