Web Analytics

«Керувала» селом на Ізюмщині під час окупації: депутатці оголосили підозру — прокуратура

Жительці Ізюмського району Харківщини оголосили підозру в колабораціонізмі. За інформацією слідства, під час окупації вона співпрацювала із російськими загарбниками й фактично стала «старостою» села Підвисоке.

Підозрювана — 41-річна жителька Ізюма, розповіли у Головному управлінні Нацполіції в Харківській області.

За даними слідства, під час окупації села Підвисоке жінка добровільно влаштувалася до створеної загарбниками незаконної «районної адміністрації» — стала «помічницею начальника Борівського теруправління».

Серед іншого, вона брала участь у нарадах керівників «відділів», наймала на роботу працівників, складала для окупантів списки місцевих жителів тощо.

Фото: ГУНП у Харківській області 

Як додають у Харківській обласній прокуратурі, підозрювана — депутатка Борівської селищної ради VIII скликання. 

«Фактично жінка стала старостою села Підвисоке», — зауважують у прокуратурі.

Депутатці оголосили підозру за ч. 5 ст. 111-1 Кримінального кодексу України (колабораційна діяльність). Їй загрожує до 10 років ув’язнення з позбавленням права обіймати певні посади до 15 років і з конфіскацією майна.

«Наразі вирішується питання щодо обрання запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою», — повідомляють правоохоронці.


До суду скерували справу депутата Курилівської сільської ради Куп’янського району, також підозрюваного в колабораціонізмі. За інформацією прокуратури, він допомагав окупантам вивозити до росії українське зерно.