Web Analytics

Кернес в Німеччині: що відомо про стан мера

Кернес, за даними міськради, перебуває у свідомості і в стабільно тяжкому стані, без загрози для життя. Чому полетів до Німеччини, на брифінгу 17 вересня розповів речник міськради Юрій Сидоренко.

Про погіршення здоров'я

У вівторок, здається, сталося погіршення здоров’я, ми це визнаємо, але наполягаємо на тому, що всі розмови, всі чутки, всі плітки про кому, про набряк мозку, інсульт, є фейками, які запускаються спеціально і спровоковані загостренням не тільки осіннім, але і загостренням політичної хвороби, політичними перегонами на місцевих виборах

Погіршення лікарі пов'язують із пораненнями, які Геннадій Кернес отримав 28 квітня 2014 року, під час пробіжки на нього стався замах, в результаті цього замаху було пошкоджено хребет, спинний мозок, одне з легень, печінка і так далі. Від цього всього Геннадій Кернес отямився, але COVID, на жаль, спровокував не лише запалення легень, але відлуння того пострілу.

— Чого не вистачило харківським лікарям — досвіду, медикаментів, апаратури — чому він не залишився? 

Це краще ставити питання саме лікарям... Це не питання COVID. З СOVID, як боротися, харківські лікарі знають. Не тільки лікарі, але й обласних лікарень, міських, виділено більше пів тисячі місць, був штаб існував якийсь час, з тим же Кернесом, Фуксом, Ярославським, іншими відомими харків'янами, які забезпечували у самий важкий час людей продуктовими наборами (здається, більше 170 тисяч), медичними аптечками (більше 33 тисяч), було куплено 19 апаратів ШВЛ за бюджетні кошти, багато чого зроблено.

Питання не в СOVID. Питання саме в тому, що на фоні СOVID і запалення легень пішли загострення тих старих хвороб, поранень, які у нього були.

Наскільки я розумію, зараз життю Кернеса нічого не загрожує.

Про транспортування

Проти ночі він був доставлений спеціалізованим медичним літаком до Німеччини у протиковідній капсулі — за останніми медпротоколами, хворі на COVID транспортуються саме таким чином.

Доставлений був не так, як представляли це деякі «дружелюбні» пабліки, не на апараті штучної вентиляції легень, він був підключений до апарату високопотокової подачі кисню. Він був абсолютно у свідомості, у свідомості він перебуває і зараз, що підтверджує навіть його друг Павло Якович Фукс, який оприлюднив навіть відео з літака, який з ним спілкувався. 

Сам Кернес не хотів залишати Україну і їхати на лікування до Німеччини, але під тиском близьких та рідних він на це погодився. Політ літаком переніс абсолютно нормально, це може свідчити про те, що стан його здоров’я не такий поганий, як представляють «дружелюбні» пабліки, інакше б лікарі навіть не погодилися на його транспортування.

Хтось з родичів з ним полетів. Хто? Вони всі приватні особи, я не маю від них дозволу розголошувати. (Фукс з ним не летів). 

З тим, як його лікувати надалі, чи потрібна йому операція, чи не потрібна, лікарі визначаться тільки після того, як проведуть повне, всеосяжне дослідження його організму.

Про вибори

Він не зобов'язаний на реєстрації (кандидатом в мери Харкова на місцевих виборах 25 жовтня 2020 року) бути присутнім особисто. Оскільки він йде від партії, то і документи може подавати партія. 

У «Блоку Кернеса — Успішний Харків» немає іншого кандидата, окрім Геннадія Кернеса.

Що повідомили близькі Кернеса

Пасинок Кернеса Родіон Гайсинський написав, що мер вже рветься на роботу. 

«Він у свідомості, тиск, як у космонавта», — написав також друг Кернеса, бізнесмен Павло Фукс. 

Юрій Сидоренко пообіцяв інформувати про стан мера, якщо матиме його дозвіл.