Web Analytics

Кернес не з'явився в суд: перебуває на обстеженні, не всі захисники прибули

Засідання Полтавського апеляційного суду у справі мера Харкова Геннадія Кернеса і його охоронців Євгена Сміцького і Віталія Блинника знову перенесли. Наступне засідання призначили на 27 березня. 

Геннадій Кернес на засідання суду не з’явився. Із захисників обвинувачених до Полтави приїхала лише Лідія Ізовітова.

За словами судді Володимира Костенка, від Кернеса надійшло повідомлення про те, що сьогодні він проходить заздалегідь заплановане медичне обстеження. Кернес також зазначив, що поінформований про відсутність захисників і вважає неможливим розглядати справу без них.

Адвокати Юлія Плетньова, Андрій Циганков і Наталія Пліса повідомили, що сьогодні беруть участь в інших судових засіданнях у Києві та Харкові.

Прокурор Ігор Ємець висловив незадоволення необхідністю знову відкласти розгляд справи і заявив, що, на його думку, захисники обвинувачених не виконують свої обов’язки належним чином.

«Вже восьмий раз відкладаємо судовий розгляд, і кожного разу наводяться причини, зокрема, щодо участі в інших судових засіданнях. Я вважаю, що це не є поважною причиною — з урахуванням кількості судових засідань, пропущених захисниками, які, посилаючись на те, що вони беруть участь у засіданнях в Печерському суді, Шевченківському суді, Московському суді міста Харкова. Прошу суд відповідно до вимог кримінально-процесуального законодавства відреагувати на невиконання стороною захисту своїх процесуальних обов’язків», — заявив прокурор.

За словами прокурора, документів, які підтверджують, що сьогодні Кернес перебуває в лікувальному закладі, немає. Тому, вважає Ємець, неявка є необґрунтованою, не підтвердженою документами. «Відповідно до вимог кримінально-процесуального законодавства обвинувачений Кернес зобов’язаний з’явитися за викликом до суду», — додав прокурор.

Потерпілий Сергій Ряполов і його представниця Тетяна Зелькіна просили про примусовий привід Кернеса. На їхню думку, він ховається від правосуддя.

Захисник обвинувачених Лідія Ізовітова сказала, що Кернес сьогодні проходить медичне обстеження. «Воно завчасно було заплановане, тому це поважна причина його неприбуття на виклик суду», — зазначила Ізовітова.

«Кернес завжди надає виправдувальні документи і надасть їх після того, як пройде відповідні процедури», — додала вона.

Щодо відсутності інших захисників вона сказала, що участь адвокатів в інших судових справах є поважною причиною. «Також є рішення Ради суддів України про те, що суду потрібно узгоджувати дати призначення судових засідань із захисниками», — нагадала Лідія Ізовітова.

Суд ухвалив надіслати запити до Печерського і Шевченковського судів Києва та до Московського суду Харкова: запросити інформацію про те, чи перебували захисники Плетньова, Пліса і Циганков у відповідних судових засіданнях.

У задоволенні клопотання про примусовий привід суд вирішив відмовити — з огляду на слова Ізовітової про перебування Кернеса у медичному закладіі, підстав для приводу судді не знайшли.

Наступне засідання призначене на 27 березня.

Геннадія Кернеса, його охоронців Євгена Сміцького та Віталія Блинника звинувачують у незаконному позбавленні волі, катуванні та погрозі вбивством. Справа стосується двох харків'ян Сергія Ряполова й Олександра Кутяніна. Справу розглядали по суті в Київському райсуді Полтави з жовтня 2015 року. У серпні 2018-го суд закрив кримінальне провадження «у зв'язку з відмовою сторони обвинувачення від підтримання обвинувачення у справі», проте Генеральна прокуратура оскаржила це рішення. Зараз справа розглядається в Полтавському апеляційному суді. 

На жодному з засідань у Полтавському апеляційному суді Кернеса не було. Засідання відкладали через розгляд клопотань захисту про зміну підсудностіхворобу Кернесахворобу суддізабезпечення охорони.

Коментуючи неявку до суду наприкінці грудня 2018 року, сам Кернес заявляв, що від суду не ховається.

Читайте MediaPort у Telegram