Web Analytics

Кернес не з'явився до суду і просить розглядати справу за його відсутності

Харківський міський голова Геннадій Кернес, разом із двома охоронцями обвинувачений у погрозах вбивством, незаконному позбавленні волі та катуванні, не з’явився до Полтавського апеляційного суду за станом здоров'я.

Заяву Геннадія Кернеса, що надійшла до суду електронною поштою, на засіданні 15 листопада озвучив головуючий суддя Володимир Костенко. 

«…Поїздки викликають дуже великі навантаження на мій організм, що призводить до значного погіршення стану мого здоров'я, яке в подальшому унеможливлює моє життя та мою роботу в якості керівника багатомільйонного міста. Вся медична документація, яка обґрунтовує та підтверджує в повному обсязі мій стан здоров'я, знаходиться у матеріалах справи», — йдеться у заяві обвинуваченого.

У своїй заяві Кернес вперше з початку надходження апеляційних скарг просив розглядати їх за його відсутності і висловив довіру суду.

Трансляція засідання суду 15 листопада. Скріншот: Судова влада України/YouTube

Один із захисників Кернеса Андрій Циганков сказав, що його підзахисний згоден брати участь у судовому розгляді за допомогою відеоконференції. Це не шкодитиме його здоров'ю при переїздах з Харкова до Полтави. 

Головуючий Володимир Костенко уточнював, чи є згода Кернеса на відеоконференцією офіційною позицію обвинуваченого, і нагадав, що раніше мер Харкова бажав брати участь у засіданнях особисто.

Циганков сказав, що так він зрозумів підзахисного. Документальних підтверджень з цього приводу не надходило, зазначив суд.

Обговорюючи це питання, головуючий звернув увагу захисту на те, що неучасть обвинуваченого у розгляді взагалі протирічить закону. 

Прокурор Олександр Ганілов просив забезпечити явку Кернеса і накласти на нього серйозніше стягнення, наполягав на призначенні інших адвокатів обвинуваченим охоронцям — на випадок, якщо нинішні не з'являтимуться до суду, просив долучити ряд документів. 

Захист і обвинувачені заперечували. 

Прокурор Ганілов та представниця потерпілого Ряполова Тетяна Зелькіна висловилися на підтримку участі Кернеса у відеоконференції. Ганілов просив, щоб її проводили вже сьогодні. На думку Зелькіної, забезпечити проведення відеоконференції за участі Кернеса слід через Харківський апеляційний суд.

Суд оголосив перерву до 14.00, щоб захисники з'ясували, чи погодиться Кернес на участь у засіданнях суду за допомогою відеоконференції.