Web Analytics

Кернес на питання про інсулін: До Мезенцевої в ноги — і до Супрун

Депутат Іван Ракич озвучив на сесії Харківської міської ради звернення щодо належного забезпечення необхідними препаратами харків’ян, які потребують інсулінотерапії. Геннадій Кернес порадив йому звернутися до новообраної депутатки Верховної Ради Марії Мезенцевої.

«Сьогодні інші, менші і за розміром, і з меншим бюджетом міста забезпечують людей з діабетом іншими необхідними для збереження їхнього життя технікою і препаратами: глюкометрами, тест-смужками, інсуліновими помпами, одноразовими голками тощо. А в Харкові ми не можемо розраховувати навіть на інсулін в необхідній для життя кількості», — процитував Ракич звернення групи харків'ян до мера і депутатів. 

Геннадій Кернес назвав Ракича «лошадкою». 

«…Як на іподромі, на бігах, ви мені давайте, я та лошадка, яка все принесу, так оця лошадка, по-перше, має знати, що це державна допомога, і обов'язок держави забезпечити фінансування 100% інсулінів. Коли не було коштів, місто виділило кошти на інсулін, а така собі виконувачка обов'язків міністра охорони здоров'я Супрун нам відповідала постійно, що буде передбачено, і це було на центральних каналах і так далі. То тепер у вас є подруга, депутатка, Марія [Мезенцева — депутатка міськради, обрана народною депутаткою від «Слуги Народу» — ред.], гарна дівчина. Ви до неї в ноги, і кажіть: Маріє, ідіть до Супрун і кажіть, що Супрун всіх обманює», — сказав Кернес.

Іван Ракич виступає на сесії. Фото: Олесь Штефчук/Facebook

«Тому що ми не можемо робити те, що зобов’язалася взяти на себе держава. Ми і так достатньо фінансуємо ті галузі, які не наші», — додав міський голова.

За його словами, проблема із забезпеченням інсулінами харків’ян давно відома профільним департаментам міськради і депутатам.

«Вам потрібно показати, що ви можете вирішити це питання, так візьміть і вирішіть», — сказав Кернес.

Він також пообіцяв надати відповідь на звернення харків’ян.  

Читайте також: «Діабет не почекає»: під стінами Харківської міськради — протест