Web Analytics

Кернес готує рейдерське захоплення КДК адвокатури

Submitted by Ігор Швайка on вт, 11/01/2011 - 16:32

Тривалий час з боку Марини Стаматіної, заступника міського голови, члена виконавчого комітету Харківської міської ради, "заслуженого юриста" України, були спроби пролізти до складу Харківської обласної кваліфікаційно-дисциплінарної комісії (КДК) адвокатури.

Ті, хто слідкував за цією темою, навряд чи потребують детального викладення та аналізу. Тим, хто не слідкував, а також думає, що їх проблеми внутрішньої організації діяльності адвокатури не стосуються скажу: мова йде про одержання особистим і відданим адвокатом Геннадія Кернеса можливості впливати на долю будь-якого адвоката в Харківській області.

Враховуючи, що адвокатський цех, до якого я особисто не належу, не сприйняв кандидутару адвоката Стаматіної. Але харківський неперсточник так просто не здався і завів адвоката Стаматіну до складу КДК руками Сергія Чернова і німої та слухняної біло-синьої більшості Харківської обласної ради. 

До складу КДК входять 9 адвокатів, 6 суддів, 2 представника від обласного управління юстиції, 2 представника від Союзу адвокатів України, а також один представник Харківської обласної ради (яким від минулої сесії облради є Марина Стаматіна). 

На жаль, чинний Закон України "Про адвокатуру", а також інші акти писалися для нормального застосування і не передбачали його застосування професійними шахраями і рейдерами.

Що буде, якщо Марина Стаматіна руками харківських суддів одержить посаду Голови КДК? Це означає не більше/не менше, аніж те, що на будь-якого адвоката, що надає правову допомогу і перейде дорогу будь-кому з біло-синьої орди, в руках Стаматіної буде червона кнопка, від натискання на яку залежить, чи буде надалі він адвокатом, чи не буде. 

Отака проста арифметика. Адвокатський цех своє ставлення до Стаматіної висловили ще тоді, коли вона разом з бійцями приватної охорони заходилася захопити 15 травня минулого року конференцію адвокатів. Спроба була невдала. Адвокатів презентують 9 членів КДК. 

2 представника обласного управління юстиції - наймовірніше будуть голосувати так, як їм скаже інший кернесівський адвокат, що обіймає посаду начальника Харківського обласного управління юстиції. 

2 представника Спілки адвокатів України - нейтральний варіант. З одного боку, представники цеху, з іншого - рівень їхньої самостійності сумнівний.

Найцікавіше буде спостерігати за результатом голосування суддів. Суддів буде 6.

Наймовірніше, від таємного голосування цих 6 суддів буде залежати, чи буде наступні три роки КДК адвокатури ручним кернесівським інструментом для розправи з неугодними адвокатами, чи збереже свою честь і гідність.

Завершити хотілося би запитанням до кожного із суддів-членів КДК:Ваша честь, чи значить щось для Вас ЧЕСТЬ?