Web Analytics

Кернес через суд вимагатиме заборони маршу рівності KharkivPride

Харківський міський голова Геннадій Кернес звертатиметься до суду через проведення KharkivPride 15 вересня. 

Свою позицію він пояснює міркуваннями безпеки.

«Харківська міськрада не вправі забороняти подібні заходи. Але я як міський голова відповідаю за спокій у Харкові. Тому прийнято рішення  — звернутися до суду з проханням обмежити проведення ХарківПрайду», — йдеться у дописі на сторінці Кернеса у Facebook

У серпні на сайті міськради з'явилася петиція під назвою «Запретить гей-парад в Харькове», зареєстрована користувачем на ім'я Кирило Коваленко. Вона зібрала понад 5 тисяч підписів.

Відповідь Геннадія Кернеса на петицію вже оприлюднена.

«Відповідно до ст. 39 Конституції України громадяни мають право збиратися мирно, без зброї і проводити збори, мітинги, походи і демонстрації, про проведення яких завчасно сповіщаються органи виконавчої влади чи органи місцевого самоврядування.

Обмеження щодо реалізації цього права може встановлюватися судом відповідно до закону і лише в інтересах національної безпеки та громадського порядку — з метою запобігання заворушенням чи злочинам, для охорони здоров'я населення або захисту прав і свобод інших людей.

За результатами розгляду вищевказаного повідомлення про проведення мирного зібрання Харківською міською радою прийнято рішення про звернення до суду з відповідною позовною заявою про встановлення обмеження щодо реалізації права на свободу мирних зібрань в порядку ст. 280 Кодексу адміністративного судочинства України».

Ініціатори KharkivPride позиціонують захід як мирну ходу на захист рівних прав та можливостей для людей незалежно від їхньої сексуальної орієнтації і гендерної ідентичності. Тема акції: «Харків для всіх. Безпека для всіх».

Джерело фото: facebook.com/kharkivprideukraine

«Організатори та організаторки вважають, що питання безпеки актуальне не тільки для ЛГБТ+людей у Харкові. Напади на активістів та активісток, рішення, які приймаються міськрадою попри волю громади, безвідповідальна узурпація владою міського простору — все це шкодить розвитку міста і знижує його привабливість для інвестицій та подорожей. Але ми прагнемо будувати інклюзивний і затишний Харків. Безпечне місто, дружнє до різних людей», — йдеться в анонсі заходу.