Web Analytics

Керівника обласного управління Держгеокадастру підозрюють у незаконній передачі землі

Виконувача обов'язки начальника Головного управління Держгеокадастру підозрюють у зловживанні службовим становищем, що призвело до відчуження землі на суму понад 1 млн грн. 

«Встановлено, що перший заступник начальника ГУ Держгеокадастру у Харківській області у травні 2016 року незаконно видав накази про безоплатну передачу у власність фізичним особам — членам фермерського господарства земельних ділянок. Слід зазначити, що протягом останніх років підозрюваний виконував обов’язки начальника вказаного головного управління. Землі, про які йдеться, розташовані на території Печенізького району Харківської області», — повідомляє прокуратура Харківської області

Посадовцю інкримінують чотири епізоди за ч. 2 ст. 364 КК України (зловживання службовим становищем, що спричинило тяжкі наслідки).

«Відповідно до вимог чинного законодавства членам фермерського господарства дійсно можливо передати безоплатно у власність земельні ділянки, але не більше ніж у розмірі земельної частки (паю) члена сільськогосподарського підприємства, розташованого на території відповідної ради. Середній розмір паю на території Печенізької селищної ради, що можна було передати, складає близько 5 га. Таким чином, з власності держави незаконно вибула сільськогосподарська земля особливо цінної групи ґрунтів, загальною площею майже 9 га, ринкова вартість якої приблизно 1 млн. 362 тис. грн», — зазначили у прокуратурі. 

Суд має обрати підозрюваному запобіжний захід та розглянути клопотання щодо відсторонення від посади.