Web Analytics

Карантин в Україні подовжили до Нового року

Кабмін подовжив адаптивний карантин і режим надзвичайної ситуації через поширення коронавірусу до 31 грудня 2021 року.

Ситуацію з COVID-19 обговорювали на позачерговому засіданні Кабінету міністрів 20 вересня.

Як розповів міністр охорони здоров’я Віктор Ляшко, за останній тиждень кількість нових випадків зросла на 68%, а госпіталізацій — на 51%.

«Навантаження на систему охорони здоров’я поки що контрольоване. Реанімаційні ліжка зайняті на 33%, ліжка з киснем на 29%. Але при цьому людей, яким призначена киснева терапія, на цих ліжках — 19%», — навів дані Ляшко.

Медична система ще «має запас міцності», додав він.

Через погіршення ситуації уряд вирішив подовжити карантин до 31 грудня 2021 року.

21 вересня Державна комісія з надзвичайних ситуацій планує оголосити, з якої дати в Україні встановлять «жовтий» рівень епіднебезпеки.

Фото: kmu.gov.ua

У Міністерстві охорони здоров’я нагадують, що у «жовтій» зоні діятимуть такі правила:

  • обмеження на проведення масових заходів — не більш ніж одна людина на 4 кв. метри або дві третини місць у залі;
  • у кав’ярнях і ресторанах за столиком можуть сидіти щонайбільше четверо людей, мінімальна відстань між столами — 1,5 метри;
  • у кінотеатрах та інших закладах культури можна заповнювати не більш ніж дві третини місць (або 50% у кожному окремому залі);
  • у спортивних залах і фітнес-центрах може бути не більше однієї людини на 10 кв.м.

«Водночас обмеження «жовтого» рівня не будуть застосовуватися, якщо всі учасники (відвідувачі) та щонайменше 80% організаторів масових заходів, працівників кафе та ресторанів, кінотеатрів, театрів, музеїв чи інших культурних закладів, спортзалів та басейнів матимуть хоча б одне щеплення або чинний (72 години) результат ПЛР-тестування чи експрес-тесту», — зазначили у МОЗ.

Підтверджувати статус можна міжнародними свідоцтвами, «жовтими» чи «зеленими» внутрішніми COVID-сертифікатами, довідкою 063/о (карткою профілактичних щеплень), чинною довідкою про негативний результат ПЛР-тесту (дійсний 72 години) або експрес-тестування на антиген.

Заклади освіти працюватимуть, якщо не менш як 80% працівників матимуть хоча б одне щеплення. За даними МОЗ, станом на 17 вересня 5,3 тис. шкіл з понад 14 тис. уже відповідають цим вимогам.

«Помаранчевий» рівень у регіонах передбачає правила «жовтого» рівня, а також додаткові місцеві обмеження.

У «червоній» зоні забороняється робота:

  • кав’ярень і ресторанів, крім адресної доставки і замовлень на винос;
  • ТРЦ та інших розважальних закладів, кінотеатрів;
  • непродовольчих ринків і магазинів, спортзалів, басейнів і фітнес-центрів;
  • навчальних закладів (крім тих, де 100% працівників мають «зелений» COVID-сертифікат);
  • закладів культури, крім історико-культурних заповідників, проведення кіно- і відеозйомки;
  • готелів і хостелів;
  • також не дозволяється проведення масових заходів (крім офіційних спортивних заходів і матчів командних ігрових видів спорту без глядачів).

Обмеження також не застосовуватимуться, якщо весь персонал і відвідувачі, крім неповнолітніх, мають «жовті» або «зелені» COVID-сертифікати.

Минулої доби, 19 вересня, в Україні зафіксували 2265 випадків коронавірусної хвороби. За статистикою МОЗ, подолали недугу 565 людей, померли — 44.

«Найбільша кількість підтверджених випадків — у Харківській (218), Чернівецькій (200) області, Києві (183), Одеській (182) та Тернопільській (174) областях», — кажуть у міністерстві.

Загалом у країні було вже понад 2,3 млн випадків. Подолали недугу більш ніж 2,2 млн людей, померли — 54,9 тис.

За даними Харківського центру контролю та профілактики хвороб, найбільше інфікованих у регіоні за добу — у Харкові (179).

Померли двоє людей, одужали — 105.

Від початку епідемії було майже 158 тис. випадків. Одужали 147,8 тис. людей, померли — 3804.

Інфографіка: labcenter.kh.ua


Зараз в опорних лікарнях Харківщини майже 3 тисячі місць для пацієнтів з коронавірусом. Кількість ліжок з потоковим киснем збільшили майже вдвічі.