Web Analytics

Кадрів не вистачає: звернення Харківського апеляційного суду

У кримінальній палаті Харківського апеляційного суду стверджують, що через недостатню кількість суддів розгляд справ доводиться призначати на 2020 рік.

Звернення із проханням пришвидшити наповнення штатних посад направили до Вищої кваліфікаційної комісії суддів України та інших державних органів, які відповідають за кадрову політику в судах, повідомили у прес-службі Харківського апеляційного суду.

«Склалася критична ситуація у судовій палаті з розгляду кримінальних справ. Працює сім суддів, з яких формуються дві колегії. Між тим, Харківський апеляційний округ є одним з найбільших в Україні та налічує 37 місцевих загальних судів міста Харкова і Харківської області», — йдеться у зверненні.

Фото: Павло Пахоменко

Судді зазначають, що станом на 3 червня кожен з них мав у провадженні близько 800 справ і матеріалів кримінального судочинства. Середньомісячне навантаження від початку року — в середньому 150.

«Розгляд кожної судової справи потребує ґрунтовного і всебічного вивчення її матеріалів, змісту апеляційних скарг, доводів сторін, аналізу відповідної судової практики, участі в численних судових засіданнях, складання повних текстів судових рішень. Через ситуацію, яка склалася з кількісним складом суддів кримінальної палати, справи вимушені призначати на 2020 рік», — зазначається у зверненні.

Судді просять прискорити заповнення вакантних посад і невідкладно оголосити конкурс до апеляційних судів.

Читайте також: Як позначилася реформа на роботі апеляційних судів