Web Analytics

Кабмін зобов'язав НАЗК невідкладно відновити доступ до реєстру декларацій

Кабінет міністрів України на позачерговому засіданні зобов’язав Національне агентство з питань запобігання корупції відновити доступ до реєстру електронних декларацій, який припинив працювати після рішення Конституційного Cуду 28 жовтня.

Про це у Telegram повідомив міністр Олег Немчінов.

«Щойно на позачерговому засіданні уряду за участі президента України Володимира Зеленського на виконання рішення РНБО ухвалили розпорядження, яким зобов'язали НАЗК невідкладно відновити доступ громадянам до реєстру декларацій чиновників та забезпечити механізм їх спецперевірки», — йдеться у повідомленні.

29 жовтня Володимир Зеленський скликав позачергове засідання РНБО, на якому заявив, що система електронного декларування в Україні буде працювати. 

«Потрібно дуже детально опрацювати всю проблематику, яку ми, на жаль, отримали після рішення Конституційного Суду. Одразу скажу про головне, щоб ні в кого не було навіть найменшого сумніву, — система електронного декларування в Україні буде працювати. Законопроєкти для її поновлення мають бути підготовлені й направлені до Верховної Ради як невідкладні», — наголосив він.

president.gov.ua

«Справа не тільки в цьому рішенні, а й загалом у цілеспрямованих діях певних осіб на підрив суспільного договору в Україні та на створення реальної загрози національній безпеці та обороні нашої держави. Ми повинні не допустити ані того, що цю проблему почне вирішувати вулиця на свій розсуд, ані того, що це або якесь інше рішення Конституційного Суду буде використане ворогами України для дискредитації нашої країни за кордоном», — сказав Зеленський.

Зеленський також дав доручення невідкладно зареєструвати у Верховній Раді законопроєкт щодо відновлення доброчесності судочинства у Конституційному Суді.


Рішенням Конституційного Суду висловили стурбованість у Європейському Союзі. У листі посла України при ЄС Миколи Точицького на адресу віцепрем’єра з питань європейської та євроатлантичної інтеграції Ольги Стефанішиної зазначається, що скасування ключових антикорупційних повноважень НАЗК, кримінальної відповідальності за недостовірне декларування, є достатньою підставою для початку запуску механізму тимчасового призупинення дії безвізового режиму для України.