Web Analytics

Кабмін скасував постанову Уряду Гройсмана про граничні тарифи на тепло

Рішення попереднього Кабміну запроваджувало неринкові механізми і загрожувало опалювальному сезону, заявили в новому Уряді.

Рішення «Про визнання такою, що втратила чинність, постанови Кабінету Міністрів України від 26 червня 2019 р. №560» новий Уряд прийняв 15 листопада, повідомляє Міністерство енергетики та захисту довкілля.

«Рішення забезпечує стале проходження опалювального сезону та усуває загрозу відключення міст від газу через економічно необґрунтовані ставки тарифів. Нагадаємо, у кінці червня 2019 року попереднім Урядом була прийнята Постанова, яка запроваджує неринкові механізми. А саме – встановлення граничних цін/тарифів на послуги для населення міст обласного значення», — повідомили у відомстві.

«У випадку її функціонування низка міст опиниться перед загрозою відключення опалення та гарячого водопостачання через неможливість покриття собівартості послуг та неможливість компенсувати економічно-обґрунтовану вартість їх  надання», — зазначають у Міненергетики.

Там також послалися на висновки Антимонопольного комітету України, який «підтвердив, що для абсолютної більшості міст такі видатки є непосильними, а дія постанови Кабінету Міністрів України від 26 червня 2019 р. №560 призведе до повного припинення надання послуг з постачання теплової енергії та гарячої води населенню».


Постанова Кабміну Гройсмана визначала: якщо тарифи у містах перевищують граничні (як-от у Харкові, де тарифи КП «Харківські теплові мережі» перевищували визначені постановою на 139,5 грн/Гкал за тепло і на 9,56 грн/куб.м за гарячу воду), органи місцевого самоврядування зобов’язані до 1 вересня «забезпечити здійснення перерахунку».

Коли постанова Уряду Гройсмана набула чинності, «МедіаПорт» звертався до «Харківських тепломереж» і Харківської міськради. У «Тепломережах» відповіли, що тарифи, встановлені Нацкомісією, що здійснює державне регулювання у сфері комунальних послуг (НКРЕКП), є чинними і ніким не скасовувалися, а також наголосили, що обов'язок здійснити перерахунок тарифів у постанові Уряду встановлений для органів місцевих самоврядування, а не для виконавців послуг.

У Харківській міській раді повідомили, що поінформували КП «ХТМ» про постанову, а змінювати тарифи не мають повноважень, адже це компетенція НКРЕКП. 

Читайте також: Турбота або популізм: чи перерахують тарифи на тепло і гарячу воду