Web Analytics

«Іноді до російських позицій буває 50-70 метрів»: як тривають бої на Куп’янському напрямку

Армія рф намагається знову просуватися в напрямку Куп’янська Харківської області, деокупованого у вересні минулого року, але українське військо — не дозволяє. Оборону на цьому напрямку тримають піхотинці та десантники ЗСУ.

Про це йдеться у відеосюжеті «Новинарні».

«Щоб повернути Куп’янськ, у липні російські війська почали на цьому напрямку наступальні дії та досягли деяких успіхів. Нині лінія фронту стабілізована», — зазначає видання.

Дистанції між українськими та російськими позиціями у лісі дуже невеликі, розповідає боєць десантно-штурмових військ Назар.

«Дистанції дуже короткі. Всі намагаються — що одна, що інша сторона — якомога ближче підійти одна до одної, щоб легше було почати штурм… Бували випадки, коли дистанції між позиціями становили 50, 70, 100 метрів. Особливо вночі: якщо є місяць — щось ще можна побачити, якщо немає — дуже тяжко. Лише в нічні «очі» можна щось побачити — тепловізори тощо», — каже він.

Російські військові намагаються приблизитися, але в лісі в них це не дуже виходить, продовжує Назар.

«Бой у лісі — один з найскладніших видів бою. У місті та в лісі. Тому вони намагаються якось ліс обійти», — пояснює боєць.

Військовий з піхотної бригади ЗСУ Сергій додає: треба добре дивитися навкруги — армійці рф теж маскуються.

«Підповзають?»

«Ну як… Не даємо. Це ж таке, це ж позиції. Тут треба пильнувати добре».

На цій ділянці фронту російська армія менше використовує техніку — переважно піхоту, говорить боєць ДШВ Руслан.

«У них вже й «пташки» появилися, й інше — вони вже розуміють, що в нас тут стоять сильні підрозділи, так не рипаються… Переміщуються здебільшого лісом, щоб їх менше було видно. Техніка рідко куди заїжджає, а якщо заїде — шансів вибратися вже мало, тому що наші льотчики літають 24/7. Ми бачимо їх, ми готові», — каже він.

 

Як повідомив вранці 3 серпня речник Генерального штабу ЗСУ Павло Ковальчук, під Куп’янськом українські захисники тримають оборону.

«Сили оборони України стримують наступ російських військ також на Куп’янському та Лиманському напрямках», — сказав він в ефірі національного телемарафону.

Заступниця міністра оборони Ганна Маляр 1 серпня повідомляла, що на Куп’янському, Лиманському, Сватівському напрямках російські військові сконцентрували людей і техніку.

«Ворог штурмує з метою відтягнути наші сили від східного напрямку наступу. Наші оборонці у виснажливих боях відбивають всі  ворожі штурми. На всіх східних напрямках, де ведуться бойові дії, фіксуємо збільшення ворожих обстрілів», — йшлося в дописі в її Telegram-каналі.


За даними Генштабу ЗСУ, на Куп’янському напрямку армія рф завдавала авіаударів в районах Петропавлівки, Іванівки та Кислівки. Підросійськими обстрілами були Кам’янка, Дворічна, Западне, Новомлинськ, Фиголівка, Кіндрашівка, Красне Перше і Куп’янськ.