ЄС визнав українські COVID-сертифікати в застосунку «Дія»: як їх отримати

Європейський Союз офіційно визнав українські COVID-сертифікати в застосунку «Дія». Всі українці, які пройшли повний курс вакцинації, зможуть оновити застосунок до нової версії та згенерувати їх. 

Про визнання сертифікатів повідомили у пресслужбі Міністерства цифрової трансформації.

«Зараз відбувається фінальне бета-тестування. Ми надіслали оновлення в PlayMarket та AppStore та чекаємо від них підтвердження», — кажуть у міністрстві.

Всі українці, які пройшли повний курс вакцинації, зможуть оновити застосунок до нової версії та згенерувати там свій сертифікат. Для цього потрібно:

  • натиснути «Послуги»;
  • обрати «COVID-сертифікат»;
  • підписати «Дія. Підписом» заяву на передання даних з Електронної системи охорони здоров’я до «Дії»;
  • натиснути «Отримати сертифікат» — після цього він має з'явитися у смартфоні.

Тим часом Україна отримала ще близько 800 тис. доз протикоронавірусної вакцини від трьох країн, повідомили у Міністерстві охорони здоров'я. За його даними, протягом трьох днів Україна отримала 100 тис. доз AstraZeneca від уряду Греції, 650,4 тис. — від Польщі, а також 46 тис. — від Литви як гуманітарну допомогу.

Частину скерують для вакцинації другою дозою тих, хто має отримати саме препарат AstraZeneca. Решту розподілять між центрами вакцинації та пунктами щеплень.

У МОЗ нагадали, що AstraZeneca — це векторна вакцина проти COVID-19, яку виробляють в ЄС, Великій Британії, Південній Кореї та Індії. Препарат, виготовлений в ЄС, має торговельну назву Vaxzevria, у Південній Кореї — AstraZeneca-SKBio, в Індії – Covishield.

Вакцина схвалена до екстреного застосування Всесвітньою організацією охорони здоров’я та Європейським агентством з лікарських засобів. Для повної імунізації потрібні дві дози з інтервалом 4-12 тижнів.

«Вакцини AstraZeneca, вироблені на різних майданчиках, є взаємозамінними, адже їхня технологія виробництва і склад є ідентичними. Якщо перше щеплення ви отримали вакциною одного виробника, то другу дозу можна отримати цією ж вакциною будь-якої іншої країни виробництва», — зауважили у міністерстві.

16 серпня 2021 року Україна отримала 100 000 доз вакцини AstraZeneca від уряду Греції, а 18 серпня – 650 400 доз цієї ж...

Опубликовано Міністерство охорони здоров'я України Четверг, 19 августа 2021 г.

Загалом в Україні вже щепили першою дозою понад 4,9 млн людей, завершили вакцинацію — майже 3 млн, звітують у МОЗ.

Протягом минулої доби, 19 серпня — 57,5 тис. і 71,5 тис. відповідно.

За даними Харківського центру контролю та профілактики хвороб, в регіоні вже отримали першу дозу 320,1 тис. людей, повністю імунізовані — 173,7 тис.

Минулої доби першу дозу отримали 4729, другу — 3487.


У Харкові відкривають додаткові пункти вакцинації проти COVID-19 і збільшують кількість бригад, які роблять щеплення. Також створюють нові центри масової вакцинації: один з останніх запрацював у Каразинському університеті.

Фото на головній: Міністерство цифрової трансформації

Якщо Ви виявили помилку у тексті — виділіть її курсором та натисніть "Ctrl + Enter". Дякуємо Вам за уважність та ввічливість.
Орфографическая ошибка в тексте:
Чтобы сообщить об ошибке автору, нажмите кнопку "Отправить сообщение об ошибке". Вы также можете отправить свой комментарий.