Web Analytics

ЄС виділить Україні 1,59 млрд євро на відбудову та підготовку до зими

Європейський Союз надасть Україні другий пакет фінансової допомоги — 1,59 млрд євро. З них близько 1 млрд євро мають надійти негайно, решта — згодом. Кошти підуть на відновлення інфраструктури, підготовку до опалювального сезону, підтримку стратегічних держпідприємств.

Про виділення коштів повідомила 25 липня президентка Європейської комісії Урсула фон дер Ляєн.

«Європейський інвестиційний банк за бюджетної підтримки ЄС схвалив 1,59 млрд євро фінансування для України, з яких 1 млрд буде надано негайно», — йдеться у дописі на її сторінці у Twitter.

За словами політикині, ці кошти допоможуть відбудувати інфраструктуру, відновити надання послуг і підтримати майбутні енергетичні, транспортні та освітні проєкти.

У пресслужбі Європеської комісії зазначають, що це другий пакет підтримки України. Перший, 668 млн євро, повністю перерахували протягом місяця від початку війни.

«Як і перший пакет, це фінансування пропонується на вигідних умовах, включно з довгостроковими термінами кредитування», — кажуть у відомстві.

Передбачені два блоки:

  • Негайна фінансова підтримка на 1,05 млрд євро, що міститиме авансові виплати за вісьмома наявними фінансовими контрактами. Йдеться, серед іншого, про підтримку стратегічних держпідприємств, негайний ремонт пошкодженої інфраструктури, відновлення надання комунальних послуг, підготовку до опалювального сезону.
  • Відновлення реалізації фінансованих проєктів ЄІБ в Україні на 540 млн євро — там, де це можливо, за винятком непідконтрольних українському уряду територій і районів, де тривають активні бої. Відібрані проєкти стосуватимуться енергетики, енергоефективності, доріг, транспорту, освіти, інфраструктури, а також програм реконструкції та відновлення. Точний час виплат залежатиме від просування проєктів.

Міністр фінансів України Сергій Марченко заявив, що для відбудови України потрібна «потужна глобальна підтримка та фінансова допомога, що збільшуватиметься».

«Ці 1,59 млрд євро є ще одним вагомим внеском у невідкладні потреби країни у фінансуванні, яка перебуває під безпрецедентним тиском через вторгнення Росії», — сказав він.


У травні Сенат США проголосував за пакет військової та гуманітарної допомоги Україні у 40 млрд доларів. Серед головних напрямків — підтримка безпекової галузі (навчання, обладнання, зброя), економічна підтримка, поповнення запасів американських озброєнь та спорядження, які відправляють в Україну, а також вирішення проблеми глобальної продовольчої безпеки.