Web Analytics

Є домовленість про обмін певною кількістю бранців протягом місяця — Пристайко

Заступник керівника Офісу президента Вадим Пристайко розповів про досягнуті домовленості на зустрічі радників глав держав та урядів у Нормандському форматі в Парижі. 

«12 липня відбулася зустріч зовнішньополітичних радників глав держав та урядів. Взяли чотири делегації участь — українська, німецька, російська, французька. Я представляв українську», — розповів Вадим Пристайко сьогодні на брифінгу, який транслював ТСН у Facebook

Росію на зустрічі представляв помічник Путіна Владислав Сурков. За словами Пристайка, попри фундаментально протилежні позиції представників України та Росії з приводу причин війни, «була продуктивна і прагматична розмова».  

«Вдалося досягти певних домовленностей. Досягнення припинення вогню, так зване хлібне перемир'я, розведення і розмінування Станиці Луганської та двох попередньо додатково погоджених ділянок, визначення наступної черги ділянок для розведення і розмінування. Протягом місяця домовились здійснити обмін певною кількістю, як ми назвали, наших бранців. Президент Зеленський говорив про «10 на 10», «15 на 15». В принципі, ми не замикаємось навколо кількості людей. Наша задача — зараз обміняти, отримати своїх людей назад і розблокувати той процес про «всіх на всіх», про який ми довго говоримо, який до цього часу був поки заблокований», — сказав Пристайко. 

Кого саме обмінюватимуть, він не уточнив, пояснивши, що цим займаються омбудсмени та представники сторін у Мінській групі. 

На питання щодо зривів перемир'я, яке до цього оголошувалося 18 разів, Пристайко сказав:

«Ми не втрачаємо оптимізму... Ми як раз для того і збираємося разом, радники президентів, для того, щоб підштовхнути наших лідерів гарантувати виконання цих домовленостей. Щоб ми могли остаточно нарешті припинити стріляти, тим самим виконавши перший пункт домовленостей». 

Повідомлення доповнюється