Є домовленість про обмін певною кількістю бранців протягом місяця — Пристайко

Заступник керівника Офісу президента Вадим Пристайко розповів про досягнуті домовленості на зустрічі радників глав держав та урядів у Нормандському форматі в Парижі. 

«12 липня відбулася зустріч зовнішньополітичних радників глав держав та урядів. Взяли чотири делегації участь — українська, німецька, російська, французька. Я представляв українську», — розповів Вадим Пристайко сьогодні на брифінгу, який транслював ТСН у Facebook

Росію на зустрічі представляв помічник Путіна Владислав Сурков. За словами Пристайка, попри фундаментально протилежні позиції представників України та Росії з приводу причин війни, «була продуктивна і прагматична розмова».  

«Вдалося досягти певних домовленностей. Досягнення припинення вогню, так зване хлібне перемир'я, розведення і розмінування Станиці Луганської та двох попередньо додатково погоджених ділянок, визначення наступної черги ділянок для розведення і розмінування. Протягом місяця домовились здійснити обмін певною кількістю, як ми назвали, наших бранців. Президент Зеленський говорив про «10 на 10», «15 на 15». В принципі, ми не замикаємось навколо кількості людей. Наша задача — зараз обміняти, отримати своїх людей назад і розблокувати той процес про «всіх на всіх», про який ми довго говоримо, який до цього часу був поки заблокований», — сказав Пристайко. 

Кого саме обмінюватимуть, він не уточнив, пояснивши, що цим займаються омбудсмени та представники сторін у Мінській групі. 

На питання щодо зривів перемир'я, яке до цього оголошувалося 18 разів, Пристайко сказав:

«Ми не втрачаємо оптимізму... Ми як раз для того і збираємося разом, радники президентів, для того, щоб підштовхнути наших лідерів гарантувати виконання цих домовленостей. Щоб ми могли остаточно нарешті припинити стріляти, тим самим виконавши перший пункт домовленостей». 

Повідомлення доповнюється

Якщо Ви виявили помилку у тексті — виділіть її курсором та натисніть "Ctrl + Enter". Дякуємо Вам за уважність та ввічливість.
Орфографическая ошибка в тексте:
Чтобы сообщить об ошибке автору, нажмите кнопку "Отправить сообщение об ошибке". Вы также можете отправить свой комментарий.