Web Analytics

Є дані, що український літак був збитий — прем'єр Канади Трюдо

Канада має у розпорядженні достатньо доказів, щоб стверджувати, що Boeing авіакомпанії «МАУ» був збитий ракетою «земля-повітря». 

Про це заявив прем’єр Канади Джастін Трюдо на екстреній пресконференції в четвер у Оттаві, повідомляє «Європейська правда»

«У нас є розвіддані з багатьох джерел, включаючи наших союзників і наші власні. Ці дані свідчать, що літак був збитий іранською ракетою «земля-повітря», — сказав Трюдо.

Він не став уточнювати, хто саме причетний до цього та не надав деталей щодо наявних доказів, а також не виключив, що збиття лайнера не було навмисною та цілеспрямованою дією тих, хто запустив ракету, зазначає «ЄП».

Фото: PMcanadien/Twitter

Про те, що український літак міг бути помилково збитий Іраном, сьогодні повідомили американські ЗМІ із посиланням на джерела в Пентагоні та американських чиновників.

Президент США Дональд Трамп сказав, що має «підозри» щодо авіакатастрофи в Ірані.

«Ну, у мене є підозри. Не хочу говорити тому, що у інших також є підозри. Дехто міг би зробити помилку з іншого боку, не наша система. Нас це не стосується. Він летів у досить неспокійному регіоні. Вони могли там помилитися. Дехто каже, техніка підвела. Я особисто гадаю, що це навіть не питання», — цитує Трампа «Бі-бі-сі».

Протягом дня президент України Володимир Зеленський зв'язався із прем'єр-міністром Швеції, президентом Афганістану, прем'єр-міністром Великої Британії, президентом Ірану, віце-президентом Єврокомісії, прем'єр-міністром Канади. Сторони висловили співчуття у зв’язку із загибеллю громадян. Кожному із співрозмовників Зеленський сказав, що Україна зацікавлена у прозорому та об’єктивному розслідуванні. 

Від президента Ірану Хасана Рухані Зеленський отримав запевнення у повній взаємодії для проведення об'єктивного розслідування, повідомили в Офісі президента: «Хасан Рухані наголосив, що Іран надаватиме групі українських експертів оперативний доступ до всіх необхідних даних».

В Офісі президента не коментують інформацію щодо версій причин падіння літака до з'ясування усіх обставин. Зазначать лише, що їх кілька. 

Читайте також: «Нам потрібні терпіння, витримка та мудрість»: Зеленський просить не «хайпити» на трагедії

Основні версії сьогодні назвав секретар РНБО Олексій Данілов. Серед них — ураження літака зенітною ракетою.

ОП звертається до міжнародних партнерів України: «Якщо ви маєте докази, які допоможуть розслідуванню, просимо надати їх».


Boeing 737-800 «Міжнародних авіаліній України» (рейс PS 752) впав біля аеропорту в Тегерані вранці 8 січня одразу після зльоту. На його борту перебувало 176 людей: 11 громадян України (2 пасажири та 9 членів екіпажу), 63 — Канади, 82 — Ірану, 10 — Швеції, 7 — Афганістану, 3 — Великої Британії. Усі загинули.