Web Analytics

Голову Верховного суду позбавили повноважень після оголошення підозри у хабарництві

Голові Верховного суду Всеволоду Князєву оголосили підозру в отриманні 2,7 млн доларів хабаря. Пленум ВС висловив йому недовіру та позбавив повноважень.

Про викриття масштабної корупційної схеми у Верховному суді увечері 15 травня повідомило Національне антикорупційне бюро.

«НАБУ і Спеціалізована антикорупційна прокуратура викрили масштабну корупцію у Верховному суді, а саме схему щодо одержання неправомірної вигоди керівництвом та суддями ВС», — заявили у бюро.

 

Згодом правоохоронці навели подробиці. За даними слідства, у справі фігурують голова Верховного суду Всеволод Князєв і керівник адвокатського об’єднання. Їм інкримінують отримання 2,7 млн доларів хабаря.

«Викрили підозрюваних «на гарячому». Гроші передавали голові ВС в обмін на рішення на користь одного з українських бізнесменів. Виявити схему вдалося завдяки проникненню детективу НАБУ під прикриттям всередину злочинного угруповання. А епізод із «винагородою» для голови суду пов’язаний з ухваленням судом рішення в інтересах власника групи «Фінанси і кредит», — йдеться у повідомленні НАБУ.

Всеволод Князєв. Фото: Верховний суд

Правоохоронці кажуть, що 1,8 млн доларів призначалися суддям ВС, решта — плата за «посередницькі послуги».

Гроші передавали двома траншами, стверджують у НАБУ. Голову Верховного суду та адвоката викрили на отриманні другого, 450 тис. доларів.

16 травня Всеволоду Князєву та адвокату оголосили підозру, повідомляють у Спеціалізованій антикорупційній прокуратурі.

Їхні дії кваліфікували за ч. 4 ст. 368 Кримінального кодексу України (прийняття пропозиції, обіцянки або одержання неправомірної вигоди службовою особою). Вона передбачає до 12 років ув’язнення з конфіскацією майна.

Повідомлено про підозру Голові Верховного Суду та його спільнику – адвокату 16 травня 2023 року керівник САП особисто...

Опубликовано Спеціалізована антикорупційна прокуратура Вторник, 16 мая 2023 г.

Що вирішили у Верховному суді

Після оприлюднення інформації щодо Князєва у Верховному суді заявили, що «шоковані» подіями.

«Верховний суд, повністю усвідомлюючи свою роль і місце в системі правосуддя, бере на себе повну відповідальність за події, що відбуваються у зв’язку з імовірними корупційними діяннями його окремих представників», — йдеться у заяві.

У ВС також додали, що його судді та працівники «добровільно і повною мірою співпрацюють зі слідством».

Пленум ВС 16 травня висловив недовіру Всеволоду Князєву і достроково припинив його повноваження. Це рішення підтримали 140 суддів.

«До обрання нового голови Верховного суду його адміністративні повноваження здійснює суддя, який має більший стаж роботи на посаді судді ВС. Таким суддею є секретар пленуму Верховного суду, секретар Першої судової палати Касаційного цивільного суду Дмитро Луспеник», — зазначили у суді.

Фото: Верховний суд

Реакція власника групи «Фінанси і кредит»

Власник групи «Фінанси і кредит» Костянтин Жеваго свою причетність до надання хабаря заперечує.

«Інформація деяких ЗМІ про те, що неправомірна вигода могла бути одержана від людей, які діяли в інтересах підприємця, повністю неправдива», — цитує заяву пресслужби Жеваго «Українська правда»


Всеволоду Князєву 43 роки. Він очолив Верховний Суд у 2021-му, до того був суддею Касаційного адміністративного суду та секретарем Верховної палати ВС.