Web Analytics

Хода замість параду. Офіс президента визначився зі святкуванням Дня незалежності

День незалежності України 24 серпня святкуватимуть у новому форматі — Ходою гідності.

Про це сьогодні на брифінгу розповів керівник Офісу президента Андрій Богдан.

«Замість традиційного параду у радянських традиціях з недешевою демонстрацією військової техніки на центральній вулиці столиці відбудеться Хода гідності. Цей захід у європейському стилі покликаний започаткувати нову традицію вшанування всіх, ким пишається Україна», — сказав Богдан.

Планується, що центральною вулицею Києва — Хрещатиком — пройдуть представники різних військових підрозділів. Ветерани АТО зможуть приєднатися до своїх бригад. У ході також братимуть участь медики, вчителі, спортсмени, дипломати, волонтери.

«Дійство буде сучасним в ідеологічному та технічному аспектах. У ході візьме участь президент України Володимир Зеленський і керівництво держави. Після цього глава держави звернеться до українського народу. Також у центрі Києва відбудеться грандіозний концерт, організацією цього заходу займається один з найвідоміших українських режисерів», — додав голова ОП.

Андрій Богдан. Фото: president.gov.ua

На початку липня президент Володимир Зеленський повідомив, що цього року параду не буде, назвавши його «помпезним і недешевим» заходом. Натомість він пообіцяв спрямувати на премії військовослужбовцям 300 млн грн.

Ця заява викликала суперечки в політичному середовищі. Проти скасування висловилися п’ятий президент України Петро Порошенко, голова Верховної Ради Андрій Парубій, низка народних депутатів. Противники скасування наполягали на тому, що парад необхідний для підтримки українських військових.

Прем’єр-міністр Володимир Гройсман заявив, що підтримує як ініціативу підвищення соціальних виплат військовим, так і проведення параду. «Це буде проведення параду гідності наших військових. Десятки та сотні тисяч людей подякуватимуть їм за звитягу», — цитує Гройсмана «Інтерфакс-Україна».

Помічник президента Сергій Шефір в інтерв’ю LB.ua назвав проведення параду «популізмом» і висловився щодо його недоречності.

Після повідомлення про скасування параду ініціативна група громадян запропонувала альтернативу — Марш захисників України, приєднатися до якого 24 серпня запрошували всіх бажаючих.

«Пропонуємо всім ветеранам, волонтерам та цивільним пройтись маршем по Хрещатику до Дня Незалежності. Без грошей з бюджету, без чиновників і політиканів», — йдеться в описі заходу на сторінці у Facebook.

Читайте MediaPort у Telegram