Web Analytics

ХОДА переходить на електронний документообіг

Основною формою провадження діловодства в обласній державній адміністрації визначена електронна.

Про це йдеться у розпорядженні першого заступника голови ХОДА Марка Беккера від 27 вересня, яким затверджено Інструкцію з документування управлінської інформації.

«Документування управлінської інформації в обласній державній адміністрації та її структурних підрозділах здійснюється в електронній формі із застосуванням клаліфікованого електронного підпису, кваліфікованої печатки та кваліфікованої електронної позначки часу, крім випадків наявності обґрунтованих підстав для документування управлінської інформації у паперовій формі, якими визнаються:

документи, що містять інформацію з обмеженим доступом, вимога щодо захисту якої встановлена законом;

електронні документи, що не можуть бути застосовані як оригінал згідно з вимогами Закону «Про електронні документи та електронний документообіг»;

документи, вимога щодо опрацювання яких у паперовій форм встановлена актами Кабінету Міністрів України», — йдеться у документі.

«До електронних документів, підписаних (погоджених) із застосуванням кваліфікованого електронного підпису або засвідчених кваліфікованою електронною печаткою, вимагати відтворення візуального підпису або відбитка печатки незалежно від особливостей оформлення документів не допускаєтся», — вказано в Інструкції. 

Також не допускається проходження в діловодстві установи одного і того ж документа в електронній та паперовій формі. 

Відповідно до ще одного розпорядження Беккера, в структурних підрозділах ОДА та її апарату запроваджується система електронного документообігу АСКОД виробництва приватного акціонерного товариства «Центр комп'ютерних технологій «ІнфоПлюс».

Головам райдержадміністрацій доручили затвердити власні інструкції з документування управлінської інформації в електронній формі. 


Цифровізація країни — один з пріоритетів нового Уряду, заявляв прем'єр-міністр України Олексій Гончарук. 

У вересні Кабмін ухвалив рішення про заборону використання паперу між державними органами з 1 жовтня.