Web Analytics

Харків'янина зі «списку Сенцова» звільнили з колонії в Криму

Олександра Стешенка у 2018 році засудили до двох років ув'язнення, звинувативши нібито в підготовці теракту в Криму. Його звільнили достроково.

Про звільнення Олександра Стешенка 6 серпня повідомив керівник громадської організації «Об’єднання родичів політичних в’язнів Кремля» Ігор Котелянець, брат іншого українського політв’язня Євгена Панова.

«Сашка Стешенка вивозили з Криму на материк. Це політв'язень, якого у 2018 ФСБ ув'язнило в Криму за начебто плани підпалити дім муфтія для залякування проросійськи налаштованих кримських татар та для нагнітання міжнаціональної ворожнечі», — розповів Котелянець.

Він також уточнив, що Стешенка відпустили умовно-достроково.

Інформацію про звільнення підтвердив представник президента України в  Автономній Республіці Крим Антон Кориневич.

«Зустрівся зі звільненим українським політв‘язнем Олександром Стешенком. Поспілкувалися про неправомірні дії окупаційних органів у Криму. Сподіваюся, що правоохоронні органи автономії, а також органи міжнародного правосуддя нададуть належну оцінку порушенням прав людини та воєнним злочинам, вчиненим представниками окупаційної влади в Криму», — написав Кориневич на своїй сторінці у Facebook.

Олександр Стешенко — ліворуч. Фото: Facebook/Anton Korynevych

Як нагадує UA: Харків, Стешенка затримали та засудили до двох років колонії у Криму в 2018 році. Звинувачення він відкидає. 

Стешенко входив до «списку Сенцова» — переліку ув'язнених російською владою українців, звільнення яких вимагав український режисер Олег Сенцов, засуджений в РФ до 20 років позбавлення волі.

Сьогодні вранці Олександр Стешенко приїхав до Харкова. Його зустрів батько.

Читайте також: Український політв'язень Сергій Литвінов на свободі. Фото

Читайте MediaPort у Telegram