Харківська плавчиня виграла «золото» і «срібло» чемпіонату Європи

Харків’янка Марта Федіна виборола дві медалі на чемпіонаті Європи з водних видів спорту в Будапешті.

11 травня 19-річна Марта Федіна отримала золоту медаль технічної програми серед одиночок в артистичному плаванні, повідомили у Національному олімпійському комітеті.

«Представниця артистичного плавання Марта Федіна здобуває золото в технічному соло і приносить Україні першу нагороду чемпіонату Європи з водних видів спорту в Будапешті», — зазначили у НОК.

Марта Федіна - чемпіонка Європи!!! Представниця артистичного плавання Марта Федіна здобуває золото в технічному...

Опубликовано НОК України та олімпійська команда/NOC of Ukraine and the Olympic Team Вторник, 11 мая 2021 г.

Виступ Федіної оцінили у 91,8445 бали. Як розповіли у пресслужбі чемпіонату Європи з водних видів спорту, українка на 2,5 бали випередила «срібну» призерку — Евангелію Платаніоті з Греції (89,1890).

«Бронза дісталася Василіні Хандоській з Білорусі (87,7173)», — додають організатори змагань.

Як уточнює «Суспільне», для Федіної це перша золота медаль в особистих дисциплінах на рівні Європи. Раніше вона здобувала перемогу лише у складі комбінації у довільній програмі на чемпіонаті Європи у 2018 році.

Загалом для України це перше «золото» в історії виступів на ЧЄ в одиночних або парних програмах, а загалом — четверте.

Другу медаль, срібну, Марта Федіна отримала 12 травня, розповіли у Федерації України із синхронного плавання.

«Є друга медаль на чемпіонаті Європи з водних видів спорту у синхронному плаванні! «Срібло» у довільному соло здобуває наша Марта Федіна, її результат 93,7000 бали», — йдеться у повідомленні федерації.

Ура!!! Є друга медаль на чемпіонаті Європи з водних видів спорту у синхронному плаванні! "Срібло" у довільному...

Опубликовано Ukrainian synchronized swimming Среда, 12 мая 2021 г.

Перше місце посіла росіянка Варвара Субботіна — 96,4333 бали. На третьому Евангелія Платаніоті з Греції — 90,8000.

Чемпіонат Європи з водних видів спорту проходить у Будапешті з 10 до 23 травня.