Харківська міськрада ухвалила бюджет на 2021 рік

Депутати Харківської міської ради VII скликання підтримали проєкт бюджету Харківської міської територіальної громади на 2021 рік.

Як розповіла під час сесії міськради 2 грудня заступниця міського голови — директорка Департаменту бюджету і фінансів Тетяна Таукешева, бюджет на 2021 рік є збалансованим, доходи та видатки дорівнюють 15,6 млрд грн.

«Безумовним пріоритетом залишається збереження стабільності в місті, забезпечення своєчасної виплати заробітної плати працівників бюджетної сфери, створення умов, що сприяють підвищенню якості життя містян, соціально-економічному розвитку міста, його безперебійній життєдіяльності», — прокоментувала розрахунки Таукешева.

Тетяна Таукешева. Фото: city.kharkov.ua

З критикою щодо проєкту виступив позафракційний депутат Ігор Черняк (на відео з 22:55, — ред.). По-перше, за його словами, можлива юридична колізія: бюджет нещодавно сформованої Харківської міської територіальної громади ухвалює ще Харківська міська рада, і можуть виникнути питання щодо повноважень депутатів.

«На мою думку, можуть бути підстави для оскарження рішення, за які ми голосуємо», — попередив Черняк.

По-друге, вважає депутат, у бюджеті передбачено замало коштів на медицину в умовах епідемії COVID-19.

«У нас понад 900 млн передбачено програмою на 2020 рік і 400 млн «з хвостиком» на 2021-й. Звісно, тут не враховані субвенції, які ми будемо отримувати чи які передбачені держбюджетом. Але питання в іншому: що ми своїх власних коштів на медицину передбачаємо на 23 млн менше, ніж минулого року», — заявив він.

На думку Ігоря Черняка, йдеться не про «бюджет покращення», а про бюджет зменшення видатків на соціально важливі сфери.

Водночас, заявив депутат, передбачено значні суми на продовження реконструкції Саржиного яру, будівлі БТІ на Павлівській площі, дороги через торговельний центр «Барабашово».

«Ми як депутати голосуємо за масштабні будівництва, за масштабні проєкти. При цьому ми недофінансовуємо медицину, жодним чином не підтримуємо підприємництво», — додав він.

Черняк закликав не голосувати за проєкт бюджету і залишити це питання новому складу Харківської міськради.

Перший заступник мера Ігор Терехов, навпроти, попросив депутатів підтримати проєкт бюджету і назвав документ «архіважливим» для міста (на відео з 27:00).

«Ми з вами – люди, які мають певні повноваження, владу, і за нами стоять ціле місто Харків. Нам сьогодні треба працювати, розвивати наше місто. Тому ухвалення бюджету забезпечить розвиток і стабільну життєдіяльність Харкова», — заявив Терехов.

Віцемер наголосив, що в іншому випадку місто не матиме змоги оголошувати тендери, виділяти матеріальну допомогу тощо.

«Ми зобов'язані ухвалити цей бюджет. Чи досконалий він? Відповідь: ні, звісно, не досконалий. Але у світі немає нічого досконалого. Чи буде він змінюватися? Відповідь: звісно, буде. Ми будемо вносити туди коригування», — додав Ігор Терехов.

Під час голосування проєкт бюджету підтримали 55 депутати з 67 присутніх, один був проти, ще вісім утримались.

Скріншот: онлайн-трансляція сесії Харківської міськради

Як уточнили у преслужбі Харківської міськради, у проєкті враховані надходження з держбюджету, зокрема 2,074 млрд грн на освіту і 310 млн грн на продовження третьої лінії метрополітену.

У структурі видатків заплановано 460 млн грн на підтримку медичної сфери, 5,44 млрд грн — на розвиток освіти, 490,2 млн грн — на соціальні програми, 680,6 млн грн — на сферу культури, 350 млн грн — на розвиток фізкультури та спорту.

На житлово-комунальне та дорожнє господарство закладено 4,3 млрд грн. З них на розвиток транспортної інфраструктури — 1,3 млрд грн, підтримку житлових  кооперативів та ОСББ — 39,4 млн грн, охорону навколишнього середовища — 5,5 млн грн.

Фото на головній: Харківська міськрада

Якщо Ви виявили помилку у тексті — виділіть її курсором та натисніть "Ctrl + Enter". Дякуємо Вам за уважність та ввічливість.
Орфографическая ошибка в тексте:
Чтобы сообщить об ошибке автору, нажмите кнопку "Отправить сообщение об ошибке". Вы также можете отправить свой комментарий.