Web Analytics

Харківська міськрада проти Кабміну: коментар Кернеса

Харківська міська рада повідомила про свою перемогу в Окружному адміністративному суді Києва за позовом щодо визнання протиправною бездіяльність Кабінету міністрів України. Міськрада вимагала від Кабміну затвердити Єдиний національний реєстр пам'яток Другої світової війни. 

Суд виніс рішення 22 січня, йдеться на сайті Харківської міськради

Фото: facebook.com/pg/OACK.640

Заступник директора Юрдепартаменту Костянтин Прокоп'єв, який представляв інтереси міськради у суді, обґрунтовував позов тим, що затвердження Єдиного національного реєстру пам'яток Другої світової війни є вимогою закону, прийнятого у квітні 2015 року

«За його словами, відсутність цього реєстру перешкоджає здійсненню повноважень, покладених законом на органи місцевого самоврядування у сфері присвоєння імен (перейменування) вулицям, проспектам, іншим об'єктам топоніміки та в сфері увічнення перемоги над нацизмом у Другій світовій війні, в тому числі пам'яті маршала Георгія Жукова. Також Костянтин Прокоп'єв зазначив, що затвердження Єдиного національного реєстру пам'яток Другої світової війни необхідне для того, щоб забезпечити фінансування утримання, охорони та інших заходів щодо цих пам'яток з державного або місцевого бюджетів», — йдеться на сайті мерії.

У повідомленні також вказано, що суд зобов'язав Кабмін затвердити Єдиний реєстр пам'яток Другої світової війни. 

Протягом дня «МедіаПорт» намагався з'ясувати подробиці рішення у пресслужбі ОАСК. Речниця суду Наталя Мостова надати коментар не змогла, оскільки повний текст рішення ще не виготовлено. 

Пресслужба міськради тим часом розповсюдила коментар Харківського міського голови Геннадія Кернеса.

Мер назвав противників пам'ятника Жукову і однойменного проспекту «малочисельними групками радикалів», а створення Реєстру — необхідною вимогою, яка «зніме багато проблем, які штучно підігріваються людьми у балаклавах». 

«Не приховую, наше звернення до суду було пов'язано з тим, що малочисельні групки радикалів оголосили бій і пам'ятнику Жукову, і поверненню проспекту його імені. Упевнений, коли Кабінет Міністрів виконає рішення суду і створить Єдиний національний реєстр пам'ятників Другої світової війни — це зніме багато проблем, які штучно підігріваються людьми у балаклавах. А ми, місцеві громади, на ще більш законних підставах зможемо утримувати ці пам'ятники, присвоювати імена героїв нашим вулицям, шанувати свою історію», — сказано у дописі мера.

Рішення Окружного адмінсуду Києва ще може бути оскаржене. 

Читайте також: Дубль два: проспект Григоренка готуються перейменувати на Жукова ще раз