Web Analytics

Харківська міськрада посилює карантин у транспорті

Пасажири громадського транспорту мусять носити маски та триматися дистанції. У метро також планують зменшити інтервали між потягами, аби уникати натовпів.

Питання щодо карантинних обмежень міська комісія з надзвичайних ситуацій розглядала 23 жовтня. Протокол розмістили на сайті Харківської міськради.

Департаменту інфраструктури доручили контролювати, як дотримаються правил підприємства-перевізники — комунальні та приватні.

«…розглянути можливість скорочення інтервалу руху поїздів метрополітену з метою уникнення скупчення пасажирів», — також вказано у документі.

Департаменту адміністративних послуг та споживчого ринку — те ж саме стосовно закладів торгівлі та харчування.

«Особливу увагу звернути на дотримання маскового режиму та соціальної дистанції», — наголошується у протоколі.

Скріншот: city.kharkov.ua

Деталі навела під час брифінгу 25 жовтня Заступниця міського голови Світлана Горбунова-Рубан.

«Посилення протиепідемічних заходів у міському транспорті, обов'язкове носіння масок, використання, бажано, сидячих місць. Якщо транспорт дозволяє стоячі, то на відстані один від одного. Ми все ж таки розраховуємо на людей, на їх поведінку. Якщо вони не продемонструють нам своєї доброї поведінки, з розуміння, тоді знову будемо комісію збирати», — цитує посадовицю «Суспільне».

Світлана Горбунова-Рубан. Фото: city.kharkov.ua

Горбунова-Рубан також зазначила, що рівень захворюваності у Харкові виходить на так зване плато — коли кількість хворих на добу залишається приблизно на одному рівні.

«У неділю було зафіксовано 870 випадків захворювання, в п'ятницю — 881, ще раніше — схожі цифри. Крива йде в бік плато, тобто ми увійшли в більш-менш стабільний коридор. Плато почало формуватися, а після нього зазвичай починається спад рівня захворюваності», — пояснила вона.

Вона додала, що у Харкові створюють умови, аби щобільше людей щепилися від COVID. Бригади медиків працюють без вихідних у поліклініках, торгово-розважальних центрах тощо. Наразі є вакцини Pfizer, AstraZeneca і CoronaVac.

«У Харкові провакцинувалася 451 тисяча осіб. Якщо врахувати кількість тих, хто вже перехворів, то імунітет, тією чи іншою мірою, є майже у половини населення міста. Нагадаю, що колективний імунітет формується при 70% вакцинованих», — навела цифри Світлана Горбунова-Рубан.


Харківщина станом на 25 жовтня перебуває в помаранчевій карантинній зоні, проте останнім часом неодноразово наближалася до червоної. 

Фото на головній: Харківський метрополітен