Web Analytics

Харківська міськрада перевірила адреси, де зареєстровані сотні виборців

Після виявлення в Харкові кількох помешкань, де прописані сотні сотень людей, у Департаменті реєстрації Харківської міської ради роз'яснили законодавчі підстави для реєстрації місця проживання.

Як повідомляється на офіційній сторінці Харківської міської ради у Facebook, реєстрація місця проживання здійснюється відповідно до закону «Про свободу пересування та вільний вибір місця проживання в Україні», а також на підставі Правил реєстрації місця проживання, затверджених постановою Кабінету міністрів від 2.03.2016 №207.

«Згідно із законодавством, реєстрація місця проживання осіб, які не є власниками житла, здійснюється на підставі згоди власника житла. Процедура реєстрації передбачає надання власником житла правовстановлюючих документів на житло та документів, що засвідчують особу. При цьому, відмовити в реєстрації місця проживання орган реєстрації може лише в разі подачі неповного пакету документів, передбачених законом», — йдеться в повідомленні.

У міськраді також зазначили, що Департамент реєстрації «систематично проводить перевірки» щодо законності реєстрації в помешканнях, де прописано понад 10 людей. Якщо є порушення, реєстрація місця проживання анулюється.

Департамент перевірив адреси, де напередодні виборів Президента України виявили велику кількість прописаних людей. За однією з них (де саме, у міськраді не уточнюють) у різні роки було проведено 310 процедур з реєстрації місця проживання. В тому числі, до 2016 року (до моменту передачі даних про реєстрацію місця проживання органам місцевого самоврядування) було прописано 45 осіб. З 2016-го — 59 (47 громадян України і 12 іноземців), у 2017-му — 133 (92 і 41 відповідно), у 2018-му — 72 (52 і 20), у 2019-му — один іноземець.

За іншою адресою в різні роки зареєстрували 289 людей, з яких 96 — іноземні громадяни. Зокрема, у 2016 році — 57 (34 громадянина України і 23 іноземці), у 2017-му — 134 (82 і 52 відповідно), у 2018-му — 78 (58 і 20), у 2019-му — 13 (10 і три).

«Реєстрація місця проживання всіх осіб проводилася за згодою власника житла, таким чином законодавчих підстав для відмови в реєстрації місця проживання Департамент реєстрації не має, — зазначили в міськраді. — Крім того, згідно із законодавством, відомості про всі зареєстровані особах в місті Харкові щотижня передаються в Державну міграційну службу України в Харківській області».

Факти реєстрації в Харкові сотень виборців за однією адресою стали відомими минулого тижня. Зокрема, у квартирі на вулиці Луї Пастера зареєстровано одразу 220 виборців, на вулиці Шариковій — 181. Поліція відкрила кримінальне провадження за статтею «службове підроблення».

У Центральній виборчій комісії заявили, що подібні факти обговорювалися ще під час виборів минулих років. У відповідь на запит ЦВК у Державній міграційній службі повідомляли, що будь-яких обмежень щодо необхідних санітарних норм житлової площі при здійсненні реєстрації місця проживання та щодо кількості зареєстрованих осіб в одному житловому приміщенні не встановлено.

Вибори Президента України призначені на 31 березня 2019 року.

Читайте MediaPort у Telegram